Wiadomości

stat

Dokąd się wybrać w weekend?

Jesiennych popołudni i wieczorów nie musimy spędzać w domowym zaciszu. Zobaczcie, co będzie się działo w Trójmieście w najbliższy weekend.
Jesiennych popołudni i wieczorów nie musimy spędzać w domowym zaciszu. Zobaczcie, co będzie się działo w Trójmieście w najbliższy weekend. fot. ©istock/Deklafenek

Czujecie już jesień? Robi się coraz chłodniej i coraz bardziej deszczowo. Na szczęście nie musi to oznaczać domowej nudy. Zobaczcie, co ciekawego możecie zrobić całą rodziną w najbliższy weekend.Zaczniemy od wydarzenia, które nie jest przeznaczone stricte dla dzieci, ale nie może zostać przez rodziców niezauważone. All About Freedom Festival wpisuje się w trend wydarzeń kulturalnych, w których zarówno rodzice jak i dzieci są mile widziani. Ile razy czytaliście o ciekawym koncercie czy filmie, na który chętnie byście poszli, ale w związku z brakiem opieki nad dziećmi, odpuszczaliście je sobie? Podczas All About Freedom Fesival nie będziecie mieć tego dylematu, bo organizatorzy pomyśleli o KidsZone - strefie animacji dla dzieci na czas oglądania filmów przez dorosłych. I oby takich inicjatyw było więcej! W sobotę i niedzielę będziecie się mogli wybrać na film, a dzieci (w wieku 5-10 lat) zostaną pod opieką animatorów. Co więcej nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a opieka nie będzie dodatkowo płatna (wstęp w ramach biletów na seanse). Dzięki temu będziecie mogli obejrzeć m.in. "Życie Adeli", zdobywcę tegorocznej Złotej Palmy w Cannes. KidsZone działa w sobotę i niedzielę, w godz. 16:00-20:00.

Zmieniamy temat: w sobotę w Akwarium Gdyńskim zobacz na mapie Gdyni rozpoczyna się Tydzień Rekina. Rekinów zazwyczaj się boimy, ale właśnie nadarza się dobra okazja, aby dowiedzieć się, jak dużo znamy gatunków tej ryby (ok. 360!) i dlaczego są ważnymi mieszkańcami naszych mórz. W najbliższy weekend będziecie mogli uczestniczyć m.in. w pokazie karmienia rekinów bambusowych, czytaniu opowieści o rekinach (warto ich słuchać uważnie, bo na koniec przewidziano quiz z nagrodami). Nie zabraknie też zabaw dla najmłodszych, w tym malowania buziek. Sobota, niedziela, godz. 11:00-16:00. Wejście w ramach biletów wstępu (16-24 zł).

W EduParku zobacz na mapie Gdańska odbędzie się kolejne spotkanie z naukowcami. Tym razem poznacie Jamesa Watsona i Francisa Cricka - odkrywców DNA. To oni stworzyli pierwszy model przestrzenny kodu genetycznego. Na zajęciach dowiecie się mnóstwa ciekawych rzeczy z zakresu genetyki. Będzie również mowa o tym, jak poznanie przez ludzi DNA wpłynęło na kryminalistykę czy paleontologię. Wykonacie też niezwykłą biżuterię, a mianowicie bransoletki DNA. Sobota, godz. 11:00 i 13:00. Wstęp w ramach biletu na wystawę (3-5 zł). Obowiązują rezerwacje pod numerem 58 739 61 47.

Lubicie czytać książki? A może tak od czasu do czasu wybrać się na spotkanie, na którym to ktoś nam czyta? W sobotę, w ramach cyklu Gdańsk czyta dzieciom, będziecie mieli okazję posłuchać czytania książki pt. "Opowieść", którą zaprezentują aktorzy Teatru Wybrzeże - Katarzyna Dałek i Michał Jaros. Jak zwykle, oprócz czytania książek, odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci. Sobota, godz. 15:00. Wstęp wolny.

A teraz coś dla małych wielbicieli muzyki. Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na niedzielne poranki muzyczne dla całych rodzin do Sali Koncertowej Portu Gdynia zobacz na mapie Gdyni. Podczas koncertów dzieci zetkną się z różnymi gatunkami muzycznymi, będzie to też okazja do poznania nowych instrumentów muzycznych. W najbliższą niedzielę tematem poranku będą "Wariacje, kaprysy i inne muzyczne fanaberie". Gość specjalny koncertu to Natalia Walewska. Bilety w cenie 5-10 zł do kupienia na godzinę przed koncertem lub w CultureBox (części Gdynia Infobox). Niedziela, godz. 12:00.

Listę weekendowych pomysłów kończymy na sportowo - Turniejem wspinaczkiKolibki Adventure Park zobacz na mapie Gdyni. Zawody wspinaczkowe przeznaczone są dla dzieci i młodzieży (do 18-go roku życia). Jeśli jeszcze się nie wspinaliście - żaden problem. Wystarczy chcieć spróbować, bo przed zawodami odbędą się sesje treningowe z instruktorami. To dobra okazja do sprawdzenia swoich sił i zorientowania się, czy ten sport jest właśnie "tym czymś", co wasze dzieci chcą robić. Zapaleńcy zapewniają, że warto się wspinać - podczas zmagań ze ścianką nie tylko rozwijamy i wzmacniamy wszystkie mięśnie, ale też ćwiczymy koncentrację i uczymy się strategii. Sobota, godz. 11:00, bilety: 20 zł. Zapisy w dniu imprezy w godz. 9:00-11:00.

Opinie (14) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

maja

Kino Plenerowe i Samochodow... Sopot, Opera Leśna

Rozrywka

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Kulinaria

Dobry po imprezie oraz na duży głód. Kebab - gdzie najlepszy?
Kebab - gdzie najlepszy w Trójmieście?

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Trójmieście to...?