stat

Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena

"W głębi odbicia" to unikatowe połączenie tradycji i nowoczesności. Oskar Zięta zaprojektowane przez siebie meble i obiekty rzeźbiarskie umieścił we wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena. To okazja, aby zobaczyć jak wyglądają obok siebie historyczne przedmioty i nowoczesny design, w tym lśniące krzesła, stoły i rzeźby wykonane ze stali wypełnionej sprężonym powietrzem. Zobaczcie, czym charakteryzowała się kreatywność kiedyś i dziś oraz czy we współczesnych lustrach możemy przeglądać się tak samo, jak w tych sprzed 300 lat...

W zabytkowych wnętrzach dwóch oddziałów Muzeum Gdańska, w projektach wykonanych ze stali, miedzi i aluminium dostrzec można tytułową "głębię odbicia", w której zabytkowe przestrzenie, dzieła sztuki i muzealne eksponaty ulegają transformacji w refleksach błyszczącej, wypolerowanej stali.

Wystawa w Gdańsku to kolejna interwencja Oskara Zięty w zabytkową przestrzeń i podjęcie dialogu tradycji z nowoczesnością. Mistrz stali sięga do tajemniczych głębin i marynarskich legend. Przywołuje mitycznego Krakena, postrach armad i żeglarzy, by przypomnieć, że to, co nieprzewidywalne, istnieje...

W twórczości Zięty spełnia się futurystyczna wizja projektowania, a jego śmiałe projekty są przykładem wpływu nowych technologii na współczesny design i sztukę.

Wystawę zobaczysz w Dworze Artusa i Domu Uphagena do 28 listopada br.

Oskar Zięta - architekt, artysta i projektant procesów. Stworzył ponad 200 oryginalnych form użytkowych, w których wypracował własny rozpoznawalny styl. Autor rzeźb, które manifestują jego pełne pasji eksperymentalne podejście do projektowania. Głównym paradygmatem jego twórczości jest eksplorowanie formalnych i technicznych właściwości metalu przekształcanego przy wykorzystaniu autorskiej technologii FiDU.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    16 zł
  • Bilet ulgowy
    8 zł
Rodzinny bilet 35 zł

Na hasło "Zięta w Muzeum Gdańska", w kasie jednego z ww. oddziałów, otrzymasz bilet łączony na obie części wystawy z upustem 50%.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?