stat
Impreza już się odbyła

Dekolonizacje - zakwestionowania sztuki - dr Hubert Bilewicz

Sztuka od wieków była jednym z narzędzi kolonizacji kulturowej. Infiltrowała, asymilowała i uniwersalizowała te lokalne tradycje, które arbitralnie uważano za niższe i gorsze. Hegemoniczny art world wydaje się współcześnie również kontynuować te głęboko zakorzenione mechanizmy zawłaszczeń kolonizatorskich, choć częściej chyba ujawnia je i demaskuje, oddając pole mniejszościowym narracjom i temu, co dotychczas było podporządkowane, marginalizowane bądź wypierane.

ZAKWESTIONOWANIA SZTUKI
To cykl wykładów o sztuce współczesnej
prowadzący: dr Hubert Bilewicz (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego)

Hubert Bilewicz pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Badawczo zajmuje się sztuką nowoczesną (zwłaszcza historią architektury i dizajnu). Interesują go różne (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Od lat zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej.

Spotkanie online ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników to maksymalnie 100 osób/połączeń.
O pierwszeństwie decyduje kolejność logowania. W dniu spotkania o godzinie 17:45 umieścimy w wydarzeniu na Facebooku link do Webinaru odbywającego się na platformie Zoom. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku Teatru w Oknie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który działający do dzisiaj teatr jest najstarszym teatrem niezależnym w Trójmieście?