Impreza już się odbyła
PATRONAT

DEMolka: Dzieci, rodzice, szkoła i media

Justyna Zborowska-Stunża i Grzegorz D. Stunża, rodzice trójki dzieci, zainteresowani edukacją medialną i cyfrową zapraszają na nowy cykl spotkań w IKM. Opowiedzą o tym, jak dzieci i młodzież korzystają z mediów w domu i w szkole. Jak mogliby funkcjonować́ rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowym i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń? Wprowadzające spotkanie dla rodziców dzieci w różnym wieku.

- Jeśli obserwując swoje dziecko zauważasz, że chce spędzić cały dzień ze smartfonem w ręku. Jeśli marzy tylko o graniu na konsoli lub oglądaniu Youtube. Jeśli nie wiesz, co robi, bo... sam/sama poświęcasz godziny na Facebooka, Instagram, gry lub oglądanie ulubionego serialu? Jeśli chcesz lepiej poznać medialne potrzeby młodych ludzi, zrozumieć je, ale również dowiedzieć się czegoś o sobie i uporządkować życie z mediami cyfrowymi przy użyciu nowych technologii - spotkania DEMolki są dla Ciebie - mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Spotkania z cyklu Domowej Edukacji Medialnej kierowane są do rodziców, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat korzystania przez dzieci i nastolatki z mediów cyfrowych, potencjału edukacyjnego i twórczego cyfrowych narzędzi komunikowania, budowania relacji w rodzinie z wykorzystaniem mediów cyfrowych, zarządzania czasem korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

- Spróbujemy również odpowiedzieć na pytania rodziców oraz poszukać wspólnie rozwiązań konkretnych problemów i trudności związanych z korzystaniem z mediów cyfrowych przez rodziców i dzieci - opowiadają prowadzący.

Pierwsze, wprowadzające spotkanie przeznaczone jest dla rodziców dzieci w różnym wieku: najmłodszych, nieco starszych i nastolatków.

Osoby prowadzące:

Justyna Zborowska-Stunża - zainteresowana budowaniem relacji między ludźmi, przemianami, jakie w tym zakresie powoduje powszechne korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz edukacyjnymi aspektami mediów cyfrowych. Studiowała zarządzanie, socjologię, ale praktyka wychowawcza skierowała ją w stronę studiów pedagogicznych. Prowadzi blog stunza.media. Mama trójki dzieci.

Grzegorz D. Stunża - ekspert w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej. Zafascynowany potencjałem edukacyjnym sieci i możliwościami budowania społeczności uczących się za pomocą nowych technologii. Łączy pracę wykładowcy i badacza z praktyką pedagogiczną w zakresie twórczego używania mediów w edukacji. Prowadzi blog edukatormedialny.pl. Tata trójki dzieci.

DEMolka - Domowa Edukacja Medialna

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?