• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Człowiek w Naturze Natura Człowieka - wystawa fotografii Kazimiery Prabuckiej

28 czerwca - 1 sierpnia 2024

Wstęp wolny

9 lipca - 31 sierpnia 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny
Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę fotografii Kazimiery Prabuckiej CZŁOWIEK W NATURZE NATURA CZŁOWIEKA.

Wernisaż: 7 czerwca 2024, godz. 18
Wystawa: 7.06 27.06
Miejsce: Tryton Business House, Jana z Kolna 11, Gdańsk

O AUTORCE
Mieszkała i pracowała w Starogardzie Gd.

W placówkach kultury i szkolnictwie prowadziła zajęcia pozalekcyjne, opiekuńcze, socjoterapeutyczne, artystyczne, teatralne /też lalkowe z uprawnieniem instruktora I kat./, turystyczne i inne.

Zamiłowania: muzyka, teatr, taniec, plastyka.

Hobby: rękodzielnictwo / w tym specjalność makrama/ mini ogrodnictwo, no i bardzo szeroko rozumiana natura.

Po przejściu na emeryturę wróciła do Gdańska miejsca swojego urodzenia. Nowy etap życia zaczęła od rozwijania swoich zainteresowań plastycznych. Przez 17 lat była aktywnym członkiem Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków im. M.Mokwy w Gdańsku, doskonaląc się w sztuce malarstwa. Brała udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach a doceniona została kilkoma znaczącymi nagrodami Prezydenta Miasta Gdańska.
5 lat temu, po zdobyciu podstawowych umiejętności, całkowicie zawładnęła Nią przygoda z aparatem fotograficznym. Od października 2022 r. jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

NATURA była i jest głównym tematem twórczości w malarstwie czy fotografii.

AUTORKA O WYSTAWIE

NATURA od zawsze budzi mój podziw. Jej piękno, bogactwo form, złożoność, różnorodność, wielowymiarowość, wyjątkowość oraz niesamowita współzależność i niepowtarzalność.

Dla mnie zawsze oznaczała cudowny, żywy, jednolity organizm, nierozerwalnie łączący materię nieożywiona i ożywioną z wszelkimi nieodzownymi organizmami żywymi.

Twór to doskonały, który kształtował się przez miliardy lat, tworząc klimat i warunki dla wielorakich form życia w tym człowieka.

Jako ludzkość stanęliśmy obecnie w punkcie, w którym czas najwyższy by uświadomić sobie, że przekroczyliśmy próg możliwości natury i ingerując w nią bez opamiętania, możemy doprowadzić do całkowitego unicestwienia życia na Ziemi.

To ostatni moment, by poddać refleksji nasze obecne style życia a następnie podjąć decyzje i działania by naszą planetę i przyszłe pokolenia uchronić przed klęską i cierpieniem spowodowanymi katastrofalnymi i nieodwracalnymi już skutkami zmiany klimatu.

Tak zapamiętale malując wcześniej a obecnie fotografując, zaczęłam się zastanawiać co /oprócz proekologicznego stylu życia, który od kilku dziesiątek lat już stosuję/ mogę jeszcze dla klimatu i natury zrobić. Pośród technik stosowanych w fotografii odpowiednią /dla podjęcia tego tematu/ okazała się moja ulubiona technika podwójnej i wielokrotnej ekspozycji.

Chciałabym aby ta wystawa /chociaż trochę/ wzmogła siłę doceniania znaczenia nierozerwalności jakości naszego bytu ze stanem naszej planety i jej klimatu.

Opinie

Sprawdź się

Największą inicjatywą budowlaną w historii polskiego muzealnictwa morskiego jest...?