stat
Impreza już się odbyła

Czarny Pejzaż - wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Czarny Pejzaż" w przestrzeni Halo Kultura.

6 - 31 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny

23 września - 7 listopada 2021, godz. 14:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 7 zł
ulgowy 5 zł
Podziemia Hali Targowej wejście od ul. 3 Maja 2
Wernisaż 19.10.2019 godz. 19:00 
Oprowadzanie kuratorskie wtorki, czwartki i soboty 18:00-19:30


Zaproszone do udziału w wystawie artystki, reprezentujące cztery  dziedziny w sztuce, odpowiadają w niejednoznaczny sposób na zaproponowany wspólny temat "Czarny Pejzaż". Kuratorski tytuł wywiódł się z fascynacji kolorem, ale i równoczesnej przewrotności podejścia do czarnej barwy. W sztuce wizualnej od zawsze ważny jest kolor, natomiast odmienne wizje artystek zachęcają do ponownej i głębszej eksploracji w obrębie zagadnienia, poszerzając wiedzę i odkrywając nowe czasami indywidualne podejście. Możliwa forma artystycznej interpretacji pobudza do szerokich poszukiwań i niestandardowych rozwiązań zarówno twórcę jak i widza. Tak jak przewrotny jest temat wystawy o możliwym widoku lub jego braku, być może kojarzący się czasami pesymistycznie czy mrocznie, tak w nowym metaforycznym odbiciu lub świeżej interpretacji jest szansa, że dostrzeżecie Państwo jasną stronę czerni w przestrzeni.
Kurator Anna Julia Lewandowska Onegallery

Artystki biorący udział w wystawie :

Barbara Kinga Marchwicka - rzeźba
Architektka i urbanistka miasta. Absolwentka Wydz. Architektury Politechniki Gdańskiej. Z przekonania samorządowiec. Miłośniczka dobrego życia. Od 8 lat tworzy w Gdyni. Z racji doświadczenia zawodowego, ulubiony materiał twórczy: miejsca.

Joanna Borowiec - fotografia
Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej. Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Miłośniczka fotografii  analogowej, średnio i wielkoformatowej. Używa historycznych i alternatywnych  procesów fotograficznych. Głównym tematem jej zdjęć jest fotografia humanistyczna, człowiek, portret.

Tina Janusz - malarstwo
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (ówczesna PWSSP), w której uzyskała dyplom na wydziale Rzeźby w 1986 r. Mieszka i tworzy w Gdyni Orłowie, w malowniczej pracowni na poddaszu dawnego Domu Kuracyjnego, w sąsiedztwie plaży i orłowskiego molo. Jej prace są częścią licznych prywatnych kolekcji, w kraju i zagranicą.

Justyna Olimpia Zając -video
Operatorka, reżyserka filmów dokumentalnych, filmowiec, twórca wizualizacji. Współautorka zdjęć do filmu "Wolność jak płomień", nagrodzonego w 2010 r. w Los Angeles  na Cinema Festiwal of Hollywood. Realizuje liczne reportaże i filmy dokumentalne min. dla TVP kultura. W centrum jej zainteresowań twórczych jest przede wszystkim malarstwo i sztuka współczesna.

Projekt dofinansowany przez Miasto Gdynia.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?