stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cyfrowe rzeźby - Rocking the State

  • 8 września - 14 października
  • CSW Łaźnia
    Gdańsk, Jaskółcza 1  mapa
  • wstęp wolny

Najnowsze prace, jednego z najwybitniejszych litewskich artystów Deimantasa Narkevičiusa, będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście w Gdańsku (8 września - 14 października). Wystawa odbędzie się w ramach 15. edycji festiwalu Wilno w Gdańsku.

Wystawa fotografii Gdańsk 2018

9 - 30 listopada 2018, godz. 09:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny


Prace Deimantasa Narkevičiusa były prezentowane w najbardziej prestiżowych galeriach sztuki na świecie m.in. w Paryżu, Madrycie, Londynie czy Nowym Jorku. W 2017 roku w Narodowej Galerii Sztuki w Wilnie odbyła się retrospektywna wystawa tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych litewskich artystów.

- Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się zaprosić Deimantasa Narkevičiusa do Gdańska. To będzie jego pierwsza indywidualna wystawa w naszym mieście - mówi Agnieszka Kulazińska-Grobis - jedna z kuratorek.

Na wystawie "Rocking the State", którą będzie można oglądać w przestrzeni ŁAŹNI 1 na Dolnym Mieście, zostaną zaprezentowane najnowsze prace artysty poświęcone tematowi komunistycznego dziedzictwa Litwy i Europy Wschodniej, choć jak podkreśla się w publikacjach poświęconych Narkevičiusowi - problematyka jego prac jest bardzo uniwersalna i aktualna.

- Choć Deimantas Narkevičius jest z wykształcenia rzeźbiarzem od wielu lat zajmuje się głównie tworzeniem filmów nazwanych przez niego "rzeźbami cyfrowymi". Na wystawie, którą zaprezentujemy jesienią nasi gości będą mogli obejrzeć cztery instalacje video powstałe w latach 2011 - 2016 - mówi Aleksandra Księżopolska - kuratorka wystawy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w w sobotę, 8 września o godzinie 18.00 (wstęp wolny). Prace będzie można oglądać do 14 października 2018 roku.

Szczegóły dotyczące wystawy można znaleźć na stronie www.laznia.pl

Deimantas Narkevičius urodził się w 1964 roku w miejscowości Utena na Litwie. Studiował rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie, od lat 90-tych tworzy w technice filmowej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości artysty.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij