• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Co w trawie piszczy" - wystawa, która wywoła dziecięcy uśmiech

Stacja Kultura zaprasza na rodzinny wernisaż oraz warsztaty plastyczne z Martą Marszałek - autorką wystawy pt. "Co w trawie piszczy".

13 lipca - 9 grudnia 2023, godz. 11:15

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1 - 12 zł

7 listopada - 28 grudnia 2023, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Tematem warsztatów będzie tworzenie ruchomych zabawek. Rozpoczną się one przed wernisażem 6 października o godz. 17:15. Na warsztaty obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl.
Wernisaż rozpocznie się w czwartek 6 października o godzinie 18:30.

Kotki i kocury, ptaki, lisy, owce oraz wiele innych stworzeń skrywających się w gęstwinie traw i polnych kwiatów stały się bohaterami obrazów Marty Marszałek. Wykonane w technice tempery i akwareli przedstawiają kompozycje o metaforycznym charakterze. Są one wynikiem obserwacji przyrody, splecionym z motywami z baśni, bajek i mitologii. Pracom malarskim towarzyszą, po raz pierwszy wystawiane, ruchome zabawki.

"Sztuka może bawić i wywoływać uśmiech. Może przenosić do czasów, kiedy byliśmy dziećmi i z ciekawością obserwowaliśmy otaczający nas świat. Sztuka pozwala tworzyć go według własnych zasad i potrzeb. Wywołuje radość z rzeczy drobnych i prostych, i pomaga dostrzegać w nich wielką wartość. Zapraszam do świata zabawy i psot, fantazji i odkrywania tajemnic." - zachęca Marta Marszałek.

Marta Marszałek jest absolwentką wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 roku. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę, jako wykładowca w PJATK w Gdańsku. Obecnie prowadzi tam dwie pracownie - Grafiki Narracyjnej oraz Grafiki Cyfrowej. Pasjonuje się ilustracją i książką obrazkową, jej historią i twórcami. Tworzy obrazy o charakterze ilustracyjnym.

Informacja o biletach

Na warsztaty obowiązują zapisy: zapisy@bibliotekarumia.pl

Opinie

Sprawdź się

W jakiej placówce muzealnej znajduje się obraz "Morze" Michała Gorstkina Wywiórskiego?