• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Chillout Classic Concert - Baltic String Quartet

Na dobry początek WAKACJI Chillout Classic w premium restaurant & shows ORIA MAGIC HOUSE  w sercu Gdańska nad samą Motławą!

Tym razem, w jedną z najkrótszych nocy tego roku, zapraszamy na koncert Chillout Classic w wykonaniu kwartetu smyczkowego. Dla słuchaczy będą przygotowane leżaki, będzie można sączyć ulubiony napój  i relaksować się przy dźwiękach kwartetu. A gościem specjalnym tego wieczoru będzie Baltic String Quartet.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Gdański kwartet smyczkowy tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu.

Baltic String Quartet jest  pomysłodawcą i organizatorem Niedzielnych spotkań z muzyką 13:13, które odbywają się cyklicznie w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Od 2008 r. organizuje  koncerty pod nazwą Chillout Classic, podczas których widzowie mogą relaksować się przy muzyce, leżąc na wygodnych sofach i leżakach, przy zgaszonym świetle.

W programie recitalu Chillout Classic znajdą się zarówno klasyczne przeboje jak Aria z Wariacji Goldbergowskich Bacha, Marzenie Shumanna, Łabędź Saint-Saensa, czy Nocturn Es-dur Chopina jak i muzyka filmowa z takich przebojów filmowych jak Casablanca czy Śniadanie u Tiffanego. Nie zabraknie też  minimalistycznej muzyki estońskiego kompozytora Arvo Parta i słynne Gymnopedie Erica Satie.

To będzie 18 specjalnie dobranych utworów idealnych do relaksu a nawet snu. Hasło na ten wieczór to cytat Paula Claudela "Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza".

Opinie

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?