• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cappella Gedanensis

Po raz drugi odbędzie się koncert Cappelli Gedanensis w nowym miejscu koncertowym - Kościele Zielonoświątkowym Zborze Radość Życia w Gdańsku w dniu 26 stycznia 2014 (niedziela) godz. 18:00.

maj 11

sobota, godz. 18:00

Wstęp wolny
W koncercie weźmie udział najwybitniejszy flecista młodego pokolenia - Łukasz Długosz, laureat najbardziej prestiżowych koncertów na świecie, m.in. Grand Prix i I nagroda na 16 Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Ovada (Włochy), I nagroda na 5 Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano (Włochy), I nagroda na Konkursie Yamahy w Mannheim (Niemcy), I nagroda i 3 nagrody specjalne na 4 Międzynarodowym Konkursie Fletowym Domenico Cimarosa w Aversa (Włochy).

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Łukasz Długosz koncertuje jako solista i kameralista. Grał m.in. w Polsce, Niemczech, Anglii, Austrii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, pod batutą takich dyrygentów, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Rogala, John Axelrod, Krzysztof Słowiński. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi, m.in. NDR Sinfonieorchester, Bamberger Symphoniker, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orchestre de Paris, Odense Symfoniorkester, Kopenhagen Symphonieorchester, Münchener Kammerorchester, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Junge Münchner Philharmonie, Octopus Ensembel, Arcis Ensembel. Występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku, Musikverein-Goldener Saal i Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe - BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio Program 2, NDR, Radio France, RMF Classic. W styczniu 2010 zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

Artyście towarzyszyć będą dwie solistki Hanna Kwiatkowska - sopran, Edyta Łuczkowska-Swat - mezzosopran oraz zespół instrumentalny Cappelli Gedanensis.



Łukasz Długosz - Flecista, urodzony 22 października 1983 r. w Skarżysku-Kamiennej. W latach 2002-2003 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie Mirjam Nastasi. Następnie ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium u Andrasa Adorjana.

W latach 2007-2008 odbył studia w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu pod kierunkiem Pierre-Yvesa Artauda. Od 2009 do 2010 studiował na Yale University w New Haven (Stany Zjednoczone) w klasie Ransoma Wilsona. Swoje umiejętności doskonalił także podczas międzynarodowych kursów muzycznych, m.in. Aurela Nicoleta, Petera-Lukasa Grafa, Roberta Aitkena, Trevora Wye'a, Phillippe Bernolda i Jamesa Galwaya.

Jest laureatem wielu konkursów fletowych w kraju i za granicą, m.in.: w 1997 r. otrzymał I nagrodę na Konkursie Instrumentów Dętych w Kielcach, w 1998 r. - I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym w Białej Podlaskiej i I nagrodę na 26. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, w 2001 r. - IV nagrodę i nagrodę specjalną za największą indywidualność artystyczną na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen (Niemcy), I nagrodę na 30. Ogólnopolskim Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku oraz I nagrodę i nagrodę specjalną Janosa Balinta na 4. Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu, w 2003 r. - II nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie "Jeunesses Musicales" w Bukareszcie (Rumunia), Grand Prix i I nagrodę na 16. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Ovada (Włochy), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Wiesbaden (Niemcy) i III nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen, w 2004 - I nagrodę i trzy nagrody specjalne na 9. Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze (Rumunia), w 2005 r. - I nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie Fletowym im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano (Włochy), w 2006 r. - I nagrodę na Konkursie Yamahy w Mannheim (Niemcy), II nagrodę na 3. Międzynarodowym Konkursie im. Carla Nielsena w Odense (Dania), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Theobalda Boehma w Monachium, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Lions Club" w Marktoberdorf (Niemcy) i I nagrodę na 2. Konkursie w Oberstdorf (Niemcy), w 2007 r. - I nagrodę i 3 nagrody specjalne na 4. Międzynarodowym Konkursie Fletowym "Domenico Cimarosa" w Aversa (Włochy), w 2008 r. - II nagrodę na 8. Międzynarodowym Konkursie im. Jean-Pierre'a Rampala w Paryżu.

Łukasz Długosz koncertuje jako solista i kameralista. Grał m.in. w Polsce, Niemczech, Anglii, Austrii, Rumunii, Irlandii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, pod batutą takich dyrygentów, jak Mariss Jansons, Zubin Mehta, Helmut Rilling, James Levin, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Jacek Rogala, John Axelrod, Krzysztof Słowiński. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi, m.in. NDR Sinfonieorchester, Bamberger Symphoniker, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orchestre de Paris, Odense Symfoniorkester, Kopenhagen Symphonieorchester, Münchener Kammerorchester, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum", Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Junge Münchner Philharmonie, Octopus Ensembel, Arcis Ensembel.

Występował w Carnegie Hall w Nowym Yorku, Musikverein-Goldener Saal i Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Filharmonii Monachijskiej Gasteig-Carl-Orff-Saal, Herkulessaal w Monachium, Gewandhaus w Lipsku. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe - BBC Radio 3, SWR, BR4, Deutschlandradio Kultur, Polskie Radio Program 2, NDR, Radio France, RMF Classic. W styczniu 2010 r. zadebiutował z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz dla wytwórni fonograficznych w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę. Jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi również kursy mistrzowskie w Europie i Azji. Za wybitne osiągnięcia artystyczne Łukasz Długosz otrzymał stypendia, m.in. Ministra Kultury, Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, Rosenberg-Stiftung, Otto Chelius- Stiftung, Prezydenta miasta Wrocławia, Fundacji Kultury, Fundacji "Daj Szansę", Prezydenta miasta Lublina, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Lions Club Warszawa NIKE. Laureat prestiżowych nagród, m.in Gasteig-Musikpreis, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis, Deutsche Stiftung Musikleben.


fot. Adam Matuszewski
fot. Adam Matuszewski
Hanna Kwiatkowska - Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk. Studia ukończyła z wyróżnieniem.

W trakcie studiów brała udział w realizacji oper i operetek: "Koronacja Poppei" Monteverdiego (Drusilla), "Straszny Dwór" Moniuszki (Hanna), "Wiedeńska krew" Straussa (Franzi). Uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, doskonaląc swój warsztat pod okiem tak znakomitych śpiewaków jak Irena Avgustiene czy Ryszard Karczykowski.

Koncertuje w kraju i za granicą, a jej szeroki repertuar obejmuje zarówno dzieła muzyki oratoryjnej, jak i operowej oraz liczne pieśni. Od siedmiu lat związana z Cappellą Gedanensis jako solistka, bierze udział w wydarzeniach artystycznych, odnosząc sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych.


fot. Adam Matuszewski
fot. Adam Matuszewski
Edyta Łuczkowska-Swat - Ukończyła PSM pierwszego i drugiego stopnia w Olsztynie - (dyplom w klasie śpiewu solowego u profesor Ireny Boguckiej-Olkowskiej w 1992 r.), a następnie odbyła studia muzyczne na kierunku - wokalistyka w zakresie śpiewu solowego w klasie profesor Zofii Janukowicz-Pobłockiej w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Już jako studentka uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, (m. in. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Ady Sari, Ogólnopolski Konkurs Polskiej Pieśni Artystycznej). Po uzyskaniu tytułu magistra sztuki w 1998 r. została zatrudniona w Cappelli Gedanensis w Gdańsku, zespole, z którym koncertuje do dziś, biorąc udział jako solistka w festiwalach, licznych tourneès zagranicznych, koncertach radiowych i telewizyjnych oraz nagraniach płyt.


W programie:
J.S. Bach, Suita h-moll
A.Vivaldi, Magnificat RV 611 aria Quia respexit
M.Żebrowski, Magnificat aria Quia respexit
M.J.Żebrowski, Magnificat aria Suscepit Israel
A.Vivaldi, Nisi Dominus Psalm 126 cz.I Nisi Dominus
A. Vivaldi, Il Gardellino (Szczygieł)



wejście na zaproszenia
Informacja pod nr 58 302-26-58

Opinie

Sprawdź się

Czy gdyński Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port to pierwszy w historii taki festiwal w Polsce?