• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cappella Angelica 2013 - wieczór drugi

CAPPELLA ANGELICA : Jak brzmiałyby AniołyMariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć?

maj 11

sobota, godz. 18:00

Wstęp wolny
maj 14

wtorek, godz. 18:00, 20:30

Gdynia,
bilety 109-189 zł
Kup bilet
Na przełomie lipca i sierpnia zabrzmi ponownie Anielska Kapela barokowego prospektu organowego Bazyliki Mariackiej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Zeszłoroczny cykl koncertów inspirował się figurami Aniołów z Instrumentami Smyczkowymi i Fletami Traverso. Zagraliśmy 4 koncerty, prezentujące muzykę XVIII wieku na skrzypce barokowe, viole da gamba, wiolonczele barokowe i barokowe flety poprzeczne.

W edycji 2013 muzycy użyczają głosów Aniołom Trąbek oraz Aniołom Śpiewu. Jak zwykle czekają nas dobre koncerty kameralne, wykonywane przez specjalistów od instrumentów historycznych i muzyki dawnej.

27.07. sobota WIECZÓR DRUGI

Taka okazja zdarza się niezwykle rzadko: koncert z kompozycjami Heinricha Bibera (1644 - 1704) ze zbioru Sonatae tam aris quam aulis... na trąbki, skrzypce, viole da gamba i basso continuo.
Połączone siły zespołów ALTA CAPPELLA, GAMBASADA oran SILVA RERUM arte - gospodarzy CA2013.
Marian Magiera, Paweł Gajewski - trąbki barokowe
Danuta Zawada, Madoka Nakamaru - skrzypce barokowe
Mateusz Kowalski, Justyna Krusz, Justyna Rekść-Raubo, Rebecca Lefevre - viole da gamba
Małgorzata Skotnicka - klawesyn

Zespół ALTA CAPPELLA powstał w Krakowie w roku 2010 jako formacja zajmująca się wykonawstwem muzyki dawnych epok na dętych instrumentach historycznych. Różne formy działalności obejmują szeroki repertuar: fanfary z udziałem trąbek i kotłów i utwory kameralne z udziałem trąbek, instrumentów smyczkowych i basso continuo. Alta Cappella współpracuje również z orkiestrami w formie kompletnej sekcji trąbek i kotłów - na stałe zespół związany jest z orkiestrą Capellą Cracoviensis . W ubiegłym roku zespół między innymi wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, w Almaty w Kazachstanie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz wziął udział w nagraniu Suit Orkiestrowych G.Ph.Telemanna dla wytwórni płytowej BIS z orkiestrą Arte Dei Suonatori pod dyrekcją Martina Gestera.
www.altacappella.pl

GAMBASADA : Sami siebie nazywają "gambasadorami", czyli "ambasadorami violi da gamba", bo ich celem jest popularyzacja tego instrumentu oraz rzadko w Polsce wykonywanej muzyki gambowej. Dzięki dawnej praktyce wykonawczej i swojej - bądź co bądź - XXI-wiecznej wrażliwości muzycznej, Gambasadorzy nie tyle chcą "odtwarzać" dzieła dawnych mistrzów, co je "kreować", pokazywać, ile dobrych emocji i radości mogą one przynieść dzisiejszemu odbiorcy muzyki. Muzycy tworzący Gambasadę są absolwentami i stypendystami uczelni muzycznych w Polsce (Akademia Muzyczna w Katowicach, Akademia Muzyczna w Krakowie), w Holandii (The Royal Conservatory w Hadze) oraz we Francji (Conservatoire de Musique w Grenoble). W posiadaniu zespołu jest osiem gamb w różnych rozmiarach - dwie sopranowe, altowa, tenorowa oraz pięć basowych.
www.gambasada.pl

Opinie

Sprawdź się

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?

 

Najczęściej czytane