• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 620-31-15
wystawia:
Teatr Miejski
czas trwania:
3 godz.
w ramach wydarzenia:
VI Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port
8.0
3 oceny
Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej
Paweł Demirski

Premiera: 22 maja 2010

Paweł Demirski o przedstawieniu: Spektakl jest próbą podjęcia w przestrzeni publicznej rozmowy na temat autorytetów, ich potrzeby, ich zawłaszczania i pauperyzowania się.
Przysłowie mówi, że o gustach się nie dyskutuje. My chcemy dyskutować właśnie o guście, a co za tym idzie o polskiej kulturze. Chcemy skonfrontować przeszłość ze współczesnością, mity dotyczące polskiej kultury z postulatami nowych twórców. Poszukać odpowiedzi, co właściwie znaczy dobry gust? W jaki sposób się kształtuje. Czy nie dyskutujemy o guście, bo jesteśmy społeczeństwem pluralistycznym, czy może dlatego, że nie ma o czym dyskutować, bo wiemy że dobry gust jest tylko jeden? "Był sobie Andrzej..." będzie spektaklem o legendach polskiej kultury, o polskim teatrze, o narracjach tworzonych przez artystów do opisania polskiego społeczeństwa, wreszcie próbą odpowiedzi na pytanie o relacje pomiędzy twórcą a widzem.

Reżyseria: Monika Strzępka
Scenografia:
Michał Korchowiec
Muzyka: Jan Suświłło

Obsada:
Małgorzata Białek, Agnieszka Kwietniewska, Sabina Tumidalska, Mirosława Żak, Daniel Chryc, Włodzimierz Dyła, Jerzy Gronowski, Rafał Kosowski, Sebastian Stankiewicz, Ryszard Węgrzyn

Opinie 1 zablokowana

Pod patronatem

Nadchodzące premiery