• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Być albo nie być - wystawa

Wystawa grupy malarskiej Połączone Pasją zatytułowana "Być albo nie być" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim prezentuje niemal 8-letni dorobek twórczy grupy. Siedem autorek eksponuje ponad 100 prac wykonanych w rozmaitych technikach rysunkowych i malarskich - od ołówka, pasteli czy tuszu po farby olejne. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 października 2019 roku o godz. 18:00 w Sali wystaw GTS. Wystawę można oglądać do 24 października w godz. 14:00 - 19:00. Wstęp jest wolny.

17 czerwca - 24 sierpnia 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny

9 lipca - 31 sierpnia 2024, godz. 9:00

Wstęp wolny
- Szukając odpowiedniego tytułu wystawy, kierowało nami jedno najważniejsze kryterium - znaleźć takie zdanie, pod którym podpisze się każda z autorek - wyjaśniają artystki. "Być albo nie być" to pytanie, na które każda myśląca istota próbowała lub próbuje dać odpowiedź. W murach Teatru Szekspirowskiego to pytanie zyskuje dodatkowe znaczenie.

Artysta, którym czasem się bywa, a nie jest, na zasadzie wyboru drogi życiowej czy zawodowej, ma w życiu priorytety, którym się podporządkowuje. Autorki obrazów również dokonały kiedyś takiego wyboru. Kiedy praca zawodowa i rodzinne obowiązki przestały angażować cały ich czas, poczuły niedosyt i odnalazły spełnienie w malarstwie. To wybór, który określa je każdego dnia i sprawia, że SĄ.

Kuratorką wystawy i autorką towarzyszących jej tekstów jest Dorota Białczak - artystka rzeźbiarka, prowadząca grupę "Połączone Pasją" oraz Pracownię Sztuk Pięknych TOTO (www.galeriatoto.pl).
  
Grupa malarska Połączone Pasją istnieje od 2011 roku i wywodzi się z Gdyni. Od jesieni 2017 roku grupa spotyka się i pracuje w Gdańsku w galerii Momarte przy ul. Chebnickiej 11/12. Obecnie skład grupy to siedem, wolnych już zawodowo, kobiet przepełnionych pasją malowania i ciekawością życia.
  
Połączone Pasją:
Ola Cieślik
Maria Mazurkiewicz
Alina Lech - Wierzińska
Joanna Sobiecka

Anna Turowska
Gabriela Wilk
Krystyna Załuska

W ciągu ośmiu lat działalności prace artystek wchodzących w skład grupy "Połączone Pasją" prezentowane były w wielu miejscach Gdyni, m.in.:

- Klubie Plastycznym Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Bałtyk" w Gdyni - Witominie
- Bibliotece Publicznej w RUMI
- Ośrodku Agroturystycznym KUMAKI- Jankowo-Kowale
- Centrum Aktywności Seniora w Gdyni
- Klubie Seniora w Gdyni -Chyloni
- Gdańskim Archipelagu Kultury ,,PLAMA"   
- WYSPIE SKARBÓW w Gdańsku
- Galerii Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera"
- Gdyńskim Centrum Filmowym.

Autorki obrazów mają za sobą też wiele wystaw indywidualnych na terenie Trójmiasta, m.in. w Domu Przyrodników - oddziale Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Ważnym trójmiejskim artystą street artu, tworzącym pod pseudonimem M-city, który stworzył "galerię społecznego muralu" komentującą polską rzeczywistość społeczno-polityczną, jest: