stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Boliwia od podszewki, czyli od Amazonii po Altiplano

Pokaz slajdów i spotkanie ONLINE
Iza & Krzysztof Rudź

"Boliwia od podszewki, czyli od Amazonii po Altiplano"
08.07.2020 (środa), godz. 18.00
kanał YouTube PlamaGAK: www.youtube.com/user/klubplama

Przenieśliśmy do sieci cykl spotkań z podróżnikami "Na krańcach świata", ale gdy tylko się da, znowu zaczniemy spotykać się w czarnej sali GAK Plama na gdańskiej Zaspie. A tymczasem 8 lipca o 18.00 zapraszamy na pokaz slajdów online z Izą oraz Krzysztofem Rudź pokaz odbędzie się prosto z Kolumbii!

"Ameryka Południowa to kontynent kontrastów na którym dane nam było spędzić ostatnie 21 miesięcy i przejechać około 65.000 km. Dotarliśmy do dalekiej i wietrznej chilijskiej Patagonii, upalnego Paragwaju, lesistych obszarów północnej Argentyny ze spektakularnym wodospadem Moconá. Poprzez odizolowaną Villa OHiggins na końcu słynnej Carretera Austral, aż po jedyną w swoim rodzaju Boliwię, o której chcemy Wam więcej opowiedzieć. Kraj ogromnie zróżnicowany klimatycznie i terytorialnie. Stanowił dla nas niesamowite wyzwanie. Udało nam się dotrzeć miedzy innymi na płaskowyż Altiplano i pod najwyższy szczyt Boliwii, wulkan Sajama na wysokość ponad 4900 m n.p.m, gdzie powietrze jest mocno rozrzedzone, a wydolność organizmu radykalnie spada i każdy krok wymaga dużo więcej wysiłku. W Boliwii niewielka zmiana odległości powoduje radykalną zmianę klimatu. Z chłodnego La Paz położonego na około 3700 m n.p.m, w kilka godzin jazdy samochodem przenosimy się do amazońskiej prowincji Beni. Po drodze przejeżdżamy słynną "Drogą śmierci", a w dalszej części Boliwii zadziwia nas bujność flory i fauny, uderza ogromna wilgotność powietrza oraz temperatury w okolicach 40 stopni C.

O wszystkich tych wyzwaniach, niespodziankach i przygodach jakie nas spotkały, oraz o plusach i minusach podróżowania własnym autem, postaramy się Wam opowiedzieć na spotkaniu

Podróżujemy tak często, jak tylko się da. Dwie różne osoby z wielką pasją i zamiłowaniem do podróżowania. Organizujemy nasze wyjazdy samodzielnie. Specjalizujemy się w bardzo długich projektach. Faza przygotowań do wyjazdów jest dla nas równie fascynującym okresem co sama wyprawa."


Ona kreatywna, emocjonalna, entuzjastyczna. Podejmująca wyzwania, odważna i konsekwentna
On analityczny, uważny, przezorny, świetnie gotuje. Zawsze czujny, gotowy do wyzwań. Lubi mieć wszystko pod kontrolą

Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/c/plamaGAK

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeów otrzymał Złoty Krzyż Orderu Virtuti Militari?

 

Najczęściej czytane