stat
Impreza już się odbyła

Biało-Czerwona - wystawa

Klub Marynarki Wojennej 9 listopada, zaprasza na wernisaż wystawy fotografii patriotycznej pt. "Biało - Czerwona", poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Autorami wystawy są artyści fotograficy Roman Timofiejuk i Andrzej Zembik. Początek wydarzenia o godz. 18.00, /Mała Galeria Klubu MW, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia/.

2 - 30 lipca 2021, godz. 18:00 - 21:00

Wstęp wolny

29 lipca - 31 sierpnia 2021, godz. 10:00 - 17:00

bilety 8 zł
ulgowy 5 zł
Od autorów,
Przygotowaliśmy specjalną wystawę fotografii patriotycznej: pt. "Biało - Czerwona", poświęconą narodowym barwom Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga poddana działaniom o charakterze artystycznym, stała się dla nas symbolem w podwójnym wymiarze, który wcale nie jest jednoznaczny a stanowi medium wyzwalające wiele spontanicznych reakcji. Patrząc na flagę państwową, my artyści widzimy nie tylko flagę, lecz też samo Państwo jego historię, walkę, dramaty, szczęście, widzimy na fladze piękno, harmonię i idee. Przedstawiamy widziany przez pryzmat biało czerwonej częściowy obraz naszej Ojczyzny. Wkomponowanie czarno białego polskiego krajobrazu oraz kolorowego widzenia codziennego pleneru w układ barw narodowych jest naszą odpowiedzią na przeżycia, których doświadczamy obserwując flagę narodową i które chcemy przekazać. Każda praca zawiera w sobie wyrazisty przekaz związany z przemyśleniami na tematy dziejowe i codzienne. Wystawa "Biało - Czerwona" jest opowieścią o polskiej fladze, o tym jak każdy z nas artystów indywidualnie może postrzegać jej tożsamość. Skupiliśmy się na poszukiwaniach nie tylko harmonii, symetrii, podziału i koloru, ale spróbowaliśmy zwizualizować polską flagę w otaczającej rzeczywistości i odnaleźć jej obecność w zaskakujących miejscach, w których jej nie dostrzegamy, a jest tam zawsze obecna.

art.fot. Roman Timofiejuk, Gdynia, 2018
art.fot. Andrzej Zembik, Częstochowa, 2018

Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/ do 21 listopada br. od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 oraz na życzenie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 1994 doszło w Gdańsku do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. W której dzielnicy doszło do katastrofy?