• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Biała książka Gabi Maj / reportaż

Za swoje największe życiowe osiągnięcie Gabi Maj uważa zbiór portretów Afganek skazanych za przestępstwa przeciwko moralności. Fotografka poświęciła cztery lata na podróże po licznych więzieniach rozsianych po całym kraju, odwiedzając również zlokalizowane na obrzeżach Kabulu Badam Bagh, okryte najbardziej złą sławą. Portrety i historie Afganek złożyły się na wydawnictwo książkowe Almond Garden Migdałowy Ogród (2015), którego tytuł przywołuje nazwę pierwszego więzienia, jakie odwiedziła fotografka z Polski.

gru 9

sobota, godz. 13:00

Gdańsk, Biskupa Edmunda Nowickiego 5
Wstęp wolny
Seria fotografii, będąca jednocześnie archiwum historycznym, poruszającym portretem i wezwaniem do działania, ukazuje piękno ludzkiego ducha nawet w najbardziej koszmarnych okolicznościach napisał The Huffington Post (7 kwietnia 2015), dziś: HuffPost.

Anna Dudzińska jest reporterką z Katowic. Dziś dziennikarka Radia 357, na stałe współpracująca też z Raportem o stanie świata Dariusza Rosiaka, wcześniej była związana z Polskim Radiem Katowice. Laureatka m.in. nagrody Prix Italia (wraz z Anną Sekudewicz), Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press i Podcasterka Roku. Przez cztery lata była korespondentką Polskiego Radia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Autorka książki Dubaj. Miasto innych ludzi (Marginesy, 2022). Uwielbia reportaż, dźwięki i architekturę.

Cykl spotkań z dźwiękowymi reportażami i dokumentami artystycznymi oraz ich autorami, czołowymi polskimi autorami historii dźwiękowych (audio storytelling), zainaugurowaliśmy w ECS wiosną 2023 roku. Organizatorem projektu jest Fundacja Audionomia, jego partnerem Europejskie Centrum Solidarności. Projekt dofinansowano ze środków miasta Gdańska.

Najpierw wysłuchamy reportażu dźwiękowego Biała książka Gabi Maj (Polskie Radio Katowice, 2017), a potem spotkamy się z jego autorką Anną Dudzińską.

Opinie

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: