• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Beskid bez kitu. Spotkanie autorskie z Marią Strzelecką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Strzelecką artystką, graficzką, malarką, aktorką, autorką książek Beskid bez kitu oraz Beskid bez kitu. Zima, wokół których będzie oscylować nasza rozmowa w Sopotece. Książki Marii Strzeleckiej to zachwycające pod względem wizualnym opowieści o Łemkowszyźnie sprzed lat i tej dzisiejszej, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Warto dodać, że wspomniane książki są projektami w pełni autorskimi: Strzelecka nie tylko napisała do nich tekst, ale też samodzielnie wykonała oprawę graficzną, ilustracje, skład typograficzny, jak również sama przygotowała projekt do druku.  

lip 26

piątek, godz. 19:00

bilety 20 zł
Co takiego ma w sobie Beskid Niski, że skradł serce Autorki? Jakie opowieści skrywa? I co dziś możemy w nich odnaleźć dla siebie? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy już 20 czerwca podczas spotkania w Sopotece. Do zobaczenia! 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Z chłopów my wszyscy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 
 
O gościni: 
Maria Strzelecka
- absolwentka warszawskiej ASP, najpierw studiowała na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, później na Wydziale Grafiki. Dyplom z animacji w pracowni profesora Hieronima Neumanna, aneks z malarstwa w pracowni profesora Adama Styki.

17.06.2019 obroniła pracę doktorską na tym samym wydziale promotorka: Grażka Lange.
Kiedyś wokalistka punkowych kapel, teraz czas dzieli między malarstwo, animacje, Beskid Niski oraz samotne wyprawy na północ. Mama dwójki dzieci, Kaja i Jagny. 
Prace Marii Strzeleckiej można obejrzeć na jej stronie: https://www.mariastrzelecka.pl/ 
Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca o 17:00 w Sopotece.

Opinie

Sprawdź się

Która książka Stanisławy Fleszarowej - Muskat była inspiracją do powstania filmu "Miasto z morza"?