stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bea Szenfeld: Sur la plage (1 opinia)

Bea Szenfeld projektuje modę, tworzy z papieru intrygujące formy. Nożyczki w jej rękach zamieniają się w niezwykłe, precyzyjne a jednocześnie twórcze narzędzie.

Relacja z imprezy

22 stycznia - 13 lutego 2022, godz. 12:00

Wstęp wolny
lut 28

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Bea Szenfeld jest szwedzką artystką polskiego pochodzenia. Ukończyła znaną szkołę projektowania Beckmans w Sztokholmie. Za projekt dyplomowy otrzymała stypendium od sieci H&M. W telewizyjnym reality show Fashion House wygrała konkurs projektowy i otrzymała stypendium na 8-miesięczną praktykę w Londynie. Współpracowała ponadto z firmami Hello Kitty i Tommy Hilfinger. W tym roku była nominowana do piątej edycji Nagrody ECCO Walk in Style, przeznaczonej dla nadzwyczajnych kobiet, które inspirują swoim przykładem, pomagając innym kobietom osiągać lepszy standard życia.

Haute couture to ekstrawaganckie projekty krawieckie szyte w pojedynczych egzemplarzach. Bea Szenfeld swoje projekty strojów z papieru nazywa 'haute papier'. Kolekcja mody zatytułowana Sur la plage składa się z dwunastu niepowtarzalnych, ręcznie wykonanych strojów. Papier ulega tu całkowitej metamorfozie, przybierając formę rybich łusek, wodorostów, muszli czy pereł. Nie wiadomo dla kogo pomyślane są te ubiory: dla plażowiczek zażywających morskich kąpieli czy dla ryb, syren bądź nimf. Zbyt delikatne by je nosić, służą tylko do oglądania i rozbudzania wyobraźni. Jedynie Björk, odbierając w 2010 roku nagrodę The Polar Music Prize, wystąpiła w stroju z tej kolekcji.

Obecność Bei Szenfeld w Łaźni stworzy możliwość spotkania jej w czasie otwarcia wystawy, prelekcji a także warsztatów.

Opinie (1) 1 zablokowana

  • a ja umiem

    robić ubrania ze zużytego papieru toaletowego

    • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na Darze Pomorza można było zobaczyć spektakl: