stat
Wydarzenie już się odbyło

Baltic Movement Conference 2011

Wydarzenie w ramach

Baltic Movement Conference 2011
Klub Żak - Gdańsk, Polska

Podobnie jak w zeszłym roku, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca odbędzie się konferencja "Baltic Movement Conference". Jest to spotkanie praktyków, teoretyków tańca, menadżerów kultury i osób zaangażowanych w międzynarodowe sieci współpracy oraz osób posiadających doświadczenie w promowaniu i wspieraniu tańca współczesnego.

Celem konferencji jest podjęcie dyskusji na temat nowych nurtów tańca współczesnego oraz ukazanie jego związków z innymi sztukami, a także wymiana myśli i doświadczeń między badaczami i praktykami z Polski i zagranicy. Konferencja odbędzie się we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.

Tegoroczna konferencja odbywać się będzie pod hasłem - "nowe media | nowy taniec" i poświęcona będzie relacjom między tańcem a technologią cyfrową i nowymi mediami. Razem z gronem wybitnych badaczy tańca i nowych mediów oraz artystów działających na pograniczu sztuk, pragniemy poszukać odpowiedzi na pytania: czy nowe media i technologia cyfrowa zmieniły nasze myślenie o tańcu, ruchu, ciele? czy wpłynęły na sposób tworzenia choreografii i budowania jej dramaturgii oraz spowodowały wyłonienie się nowej formy sztuki, łączącej różne media? czy taniec jako forma sztuki, ekspresji i komunikacji, pomaga nam lepiej poruszać się w nowej kulturze zdominowanej przez media i cyfrowe technologie?

W tym roku gośćmi konferencji będą między innymi - prof. Steve Dixon (Brunel University), prof. Johannes Birringer (reżyser, DAP-Lab, Brunel University), dr Susan Kozel (MEDEA Collaborative Media Initiative, Malmö University), dr Ulrike Josephine Fenger (Max-Planck-Institut für Wissenschaftsgeschichte, Berlin), dr Karolina Bieszczad-Roley. Autorskie filmy tańca zaprezentują między innymi - Eila Goldhahn, Ramona Nagabczyńska i Maria Lloyd. Niewątpliwym wydarzeniem konferencji będzie wizyta Ryana Woodwarda - artysty łączącego taniec i animację. Jego krótką animację na część Marthy Graham obejrzał ostatnio cały świat, włączając stronę startową Google.

Podczas konferencji odbędzie się również dyskusja panelowa poświęcona strategiom wspierania i rozwoju tańca w Polsce i Europie. W dyskusji udział wezmą reprezentanci instytucji i organizacji pozarządowych wspierających i promujących taniec współczesny, a także osoby zaangażowane w animowanie działań Instytutu Muzyki i Tańca. Cała konferencja będzie tłumaczona symultanicznie (angielski/polski).

Prezentacje nadsyłać mogą tancerze, choreografowie, pedagodzy, badacze i krytycy tańca. Uczestnicy drugiego dnia konferencji mogą wybrać odpowiadającą im formę prezentacji (wykład, demonstracja pracy, warsztat). Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną formę prezentacji. Aby zgłosić swoją prezentację, należy wypełnić formularz zgłoszenia na konferencję i dołączyć do niego tekst prezentacji w języku polskim lub/i angielskim. Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie (angielski/polski). Po konferencji ukaże się publikacja z wybranymi referatami.

Baltic Movement Conference 2011

Sobota 18.06
od godz. 9:00
Baltic Movement Conference - "nowe media | nowy taniec"

Niedziela 19.06
Baltic Movement Conference
9.00-14.00 - "nowe media | nowy taniec"

15.00-17.00 - "Taniec tu i teraz - możliwości i problemy rozwoju tańca współczesnego w Europie" - dyskusja panelowa

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?