• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baby Dyke - spektakl w formule Teatru Forum (6 opinii)

Teatr w Blokowisku Plama GAK oraz Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne FEERIA zapraszają na gdańską Zaspę (ul. Pilotów 11) na spektakl pt. "BABY DYKE".

Słowami "Baby Dyke" określana jest kobieta, która dopiero dokonała coming outu i powoli wkracza w świat LGBTQIAP. W najnowszej produkcji Stowarzyszenia Artystyczno - Społecznego FEERIA przyjrzymy się sytuacji społecznej lesbijek w Polsce. Porozmawiamy o stresie mniejszościowym, oczekiwaniach społecznych i dyskryminacji, a także o komunikacji w związkach i o życiu w zgodzie ze sobą. Teatr Forum dzięki swojej interaktywnej formule, pozwala widzom wejść na scenę, przejąć rolę głównej bohaterki oraz zmierzyć się z jej wyborami. To od Was zależy, jak potoczą się jej losy!

Pokaz Teatru Forum (czas trwania do 2 godzin) składa się z dwóch części:
Część pierwsza: pokaz spektaklu (tzw. anty-modelu), w którym główna bohaterka bezskutecznie próbuje rozwiązać problemy i konflikty, które są jej udziałem, a widownia biernie przygląda się rozwojowi wypadków.

Część druga: Dyskusja z publicznością na tematy poruszane w spektaklu. Następnie spektakl jest odegrany ponownie, tym razem jednak Prowadzący (tzw. dżoker) angażuje widownię do modyfikowania scenariusza. W każdym momencie, w którym postępowanie protagonistki budzi w widzach sprzeciw, mogą oni zatrzymać akcję sceniczną, krzycząc stop!, a następnie wejść w rolę protagonistki i zaproponować alternatywne rozwiązanie. Pośrednikiem pomiędzy widownią, a aktorami jest postać nazwana dżokerem, którego zadaniem jest nauczenie publiczności reguł gry i sprawne jej pilotowanie.
Pomysł realizacyjny został wypracowany przez doświadczenia twórcze Małgorzaty Polakowskiej i Jacka Panka, którzy metodą Teatru Forum pracują od 2016 roku. Scenariusz powstał na bazie historii kobiet, których perspektywa na co dzień jest pomijana w debacie publicznej. Projekt został przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób LGBT Tolerado.

WAŻNE:
Ilość miejsc na wydarzenie ograniczona (7 osób + osoby w pełni zaszczepione).
Przed wydarzeniem będziemy prosić o okazanie Unijnego Certyfikatu Covid, bądź dokumenty potwierdzające status ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa. Okazanie powyższych dokumentów jest dobrowolne jednak do sali możemy wpuścić ograniczoną ilość (1 osoba na 15m2) osób niezaszczepionych.

Małgorzata Polakowska - aktorka Teatru Gdynia Główna i instruktorka teatralna. Laureatka nagrody Prezydenta Gdyni z Okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2018 za reżyserię i realizację ośmiu premierowych spektakli metodą Teatru Forum. Zwyciężczyni Nagrody Artystycznej Galion Gdyński2018 w kategorii Animacja Kultury. Wykładowca studiów podyplomowych w "Ateneum" Szkole Wyższej w Gdańsku na kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem przedmiot: Drama i Teatr Forum w rozwijaniu umiejętności społecznych. Współautorka książki "Teatr jako kulturotechnika w socjoterapii" (Wydawnictwo UG).

Jacek Panek - pedagog, animator kultury, instruktor teatralny. Obecnie pracuje na stanowisku wychowawcy w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni, prowadząc młodzieżowe grupy wsparcia. Laureat nagrody Prezydenta Gdyni z Okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2020 za dżokerowanie spektaklu Teatru Forum online pt. "IZOracje" w Teatrze Gdynia Główna.
Reżyseria: Małgorzata Polakowska, Jacek Panek
Obsada: Małgorzata Polakowska, Agnieszka Sprawka, Julianna Szczurkowska, Amelia Wasak, Filip Wójcik
Prowadzący: Jacek Panek
Opieka psychologiczna: Julianna Graczyk
 

Przeczytaj także

Informacja o biletach

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1237--baby-dyke-spektakl-teatru-forum-72827?id=380109
Pula biletów w przedsprzedaży dostępna tylko dla osób zaszczepionych.
Ilość miejsc ograniczona (7 osób + osoby w pełni zaszczepione).

Opinie (6) 6 zablokowanych

 • Po co te tęczowe barwy,tak pytam,bez tego już nic nie można.

  • 11 2

 • Coś z Vonneguta

  Trochę Vonneguta I Bułhakowa (można ciągnąć dłużej). Ale! Ale, najlepszy jest ten instruktor teatralny!!! Toż to komedia i czysta bawialnia. To nawet nie ma po co iść do teatra jak się ma odrobinę wyobraźni. Warto skorzystać, bo na dniach otrzymamy instruktorów wyobraźni... A w bonusie instruktorów na temat tego jak sobie radzić w czyśćcu przy 5678 latach jako dusza czyśćcowa. Wtedy zatęsknicie za gdyńskimi wzorcami, ale macie trochę czasu (patrz wyżej).

  • 1 1

 • badziewie

  • 5 2

 • Dramat i upadek.

  • 5 2

 • Super! Bardzo ciekawa inicjatywa!

  • 1 3

 • wszyscy chcemy być zauważeni

  dawno nie czułam się tak zauważona i zaopiekowana, ten spektakl nie tylko byl ciekawym doswiadczeniem, bardzo ciekawa forma sztuki, ale przede wszystkim daje poczucie widocznosci dla lesbijek

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?

 

Najczęściej czytane