stat
Impreza już się odbyła

Archiwum vol. 1. Kontekst lokalny - wystawa

Wystawa organizowana jest z okazji 20-lecia Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. Jej celem będzie przybliżenie jednego z głównych nurtów naszego programu: działalności artystycznej w przestrzeni publicznej. Prezentacja przygotowana zostanie na bazie dokumentacji tymczasowych działań, które odbywały się w ramach programu rezydencyjnego i programu wystaw, najczęściej w Nowym Porcie.

gru 10

piątek, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny

21 listopada 2021 - 30 stycznia 2022

Gdańsk,
Ekspozycja zbudowana zostanie wokół tematów podejmowanych w pracach rezydentów, jak tożsamość, gentryfikacja, rewitalizacja, ale także analiza struktury języka polskiego.

Jednak najważniejszym pozostanie pytanie: jak zrozumieć i odnieść się do zagadnienia kontekstu lokalnego. Czy praca w konkretnym miejscu, z uwzględnieniem jego specyfiki, kolorytu, społeczności, tradycji dla "artysty-turysty" (przebywającego tu tylko tyko przez pewien czas) jest w ogóle możliwa?

Wystawa będzie mieć otwartą formułę, ekspozycja zachęcać będzie do pozostawiania opinii, ocen, wypowiedzi na temat specyfiki Nowego Portu jako miejsca działań twórczych.

Wernisaż: 12 kwietnia o 18.00
Wystawa: 13 kwietnia - 26 maja
Kuratorki: Agnieszka Kulazińska, Aleksandra Księżopolska

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port

 
Artyści: Joanna Biela-Garrido, Sigbjorn Bratlie, Tania Candiani, Agnieszka Chojnacka, Krystian ‘Truth` Czaplicki, Monika Drożyńska , Dorota Buczkowska, Karolina Freino, Ruth Le Gear, Juozas Laivys, Les Gens D’uterpan, Andrés R. Londoño, Wannes Goetschalckx, Elżbieta Jabłońska, Anita Pasikowska-Pilecka, Llobet & Pons, Andrea Mastrovito, Angelina Merenkova, Rita Maria Slater (Ob. Rogers), Joshua Schwebel, Fundacja „Sfinks”, Stik, Kamila Szejnoch, Zróbmy To Razem, Justyna Wencel & Marcin Chomicki, Dominika Skutnik, Łukasz Jastrubczak

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sztukę o początkach Gdyni napisał znany trójmiejski pisarz. Jaki?