• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Architekci malują Kaszuby - wystawa zbiorowa

W lipcu Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wystawę prezentującą pejzaże kaszubskie. Będzie to kolejna odsłona projektu ARCHITEKCI MALUJĄ zapoczątkowanego w 2016 roku. Obrazy i rysunki eksponowane w dworkowej Galerii powstały w ramach Arch Art 2019 podczas pleneru w urokliwej wsi Krzeszna w gminie Stężyca. Czerwcowe krajobrazy okazały się wyjątkowo sprzyjające wielu ciekawym artystycznym obserwacjom.

30 lipca - 20 sierpnia 2022, godz. 12:00 - 19:00

Wstęp wolny

16 lipca 2022 - 31 marca 2023, godz. 12:00

Sopot,
Wstęp wolny
Autorami prezentowanych prac są w kolejności alfabetycznej: Magdalena E. Corvin-Spolitakiewicz, Anna Fikus-Wójcik, Olena Karavaeva, Monika Knoblauch-Kwapińska, Irma Kowalke, Jacek Krenz, Grażyna Księżopolska-Sobczak, Aleksandra Marcinek, Wojciech Nowacki, Katarzyna Rajca, Agnieszka Rózga-Micewicz, Piotr Rzeszot, Beata Steffens, Nicolas Szopiński, Elżbieta Waśniewska.

Na wernisaż wystawy zapraszamy w środę 10 lipca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję "Architekci malują Kaszuby" będzie można oglądać do 30 lipca br. codziennie w godzinach 12.00-18.00.

ARCHITEKCI MALUJĄ KASZUBY | Arch Art 2019

Projekt zapoczątkowany został w roku 2016 plenerem w Sopocie. Na poplenerowych wystawach gościliśmy również prace zaprzyjaźnionych kalifornijskich architektów z Santa Barbara. Tematem kolejnych były zakątki Gdańska (2017) i Gdynia (2018). Członkowie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oddział Wybrzeże entuzjastycznie podjęli ideę malowania dynamicznie zmieniającej się otaczającej przestrzeni Trójmiejskiej.

W tym roku pierwszym z planowanych plenerów były okolice wsi Krzeszna położonej nad Jeziorami Ostrzyckim i Patulskim. Czerwcowy pejzaż Kaszub okazał się wyjątkowo sprzyjającym dla wielu artystycznych obserwacji. Na lipcowej wystawie zobaczymy malarskie interpretacje jedynego w swoim rodzaju pejzażu gminy Stężyca.

Malowanie otaczającej przestrzeni inspiruje architektów, jak również pobudza widzów wystaw do refleksji. Daje możliwość innego spojrzenia na znajome okolice. Łączy twórców i odbiorców w obserwacji, w ujrzeniu codziennie widzianej rzeczywistości na nowo.

Projekt Architekt Malują - ArchArt 2019 jest wynikiem współpracy wielu organizacji i dzięki radosnemu udziałowi wszystkich zaangażowanych generuje wiele pozytywnych doznań.

Dziękujemy organizatorom, partnerom i patronom za tę możliwość:

Fundacja Centrum, Projekt CoOperatywa.com, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP / Odział Wybrzeże, Fundacja Oko-Lice-Kultury.

Magdalena Corvin-Spolitakiewicz, Fundacja Centrum

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku ukończono i oddano do użytku budynek Teatru Muzycznego w Gdyni (przy Placu Teatralnym 1), któremu patronuje Danuta Baduszkowa?