• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Apollo - spektakl gościnny

teatr tańca performance
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
1 godz. 10 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
IV Tydzień Ukraiński
Teatr Nieft
Apollo

Performatywno-plastyczny spektakl, inspirowany baletem Igora Strawińskiego APOLLON MUSAGÉTE. To historia artysty, który szuka swojego miejsca i przeznaczenia; ciągle przebywa w stanie niepokoju, staje przed koniecznością dokonywania wyborów i brania za nie odpowiedzialności. Rola tytułowa krąży między aktorkami i aktorami, z których każdy interpretuje ją po swojemu. W przedstawieniu pojawia się również postać samego Strawińskiego. "Uważał siebie za kosmopolitę, kilka razy zmieniał obywatelstwo nie był związany z jednym domem czy miejscem. To także jest ważnym faktem w naszej historii, w którą chcemy wciągnąć i państwa, Szanowni Widzowie. Możliwe, że ta kosmopolityczna podróż zainspiruje was do zadania samym sobie osobistych pytań".

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach IV Tygodnia Ukraińskiego w Gdańsku.

O TYGODNIU UKRAIŃSKIM
Tydzień Ukraiński w Gdańsku to coroczna, szeroka prezentacja kultury ukraińskiej, zapoczątkowana z inicjatywy Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Lwa Zacharczyszyna i małżonki Tetiany Yermak oraz inspirowana sukcesem Tygodnia Ukraińskiego w Gdańsku 2016, który został zorganizowany wspólnie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim w ramach cyklu Teatry Europy. Tydzień Ukraiński w Gdańsku odbędzie się w dniach 7-16 listopada w różnych instytucjach i przestrzeniach kulturalnych Gdańska. Celem wydarzenia jest lepsze zaprezentowanie polskiej publiczności współczesnej kultury Ukrainy.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Andrii Deshchytsia, Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.

O TEATRZE NIEFT
Alternatywny teatr niezależny, który mieści się w Charkowie od 2018 roku. Założyli go Artem Wusyk i Ihor Klucznik, którzy znani są widzom jako aktorzy teatru Prekrasni Kwity. Nieft to otwarta platforma teatralna, która stawia sobie zadanie zrywania ze standardami i wychodzenia poza ramy.

Reżyseria: Nina Chyżna
Muzyka: Orkiestra kameralna Nova Simfonietta
Dyrygent: Stanisław Chrystenko
Kompozytor: Stanisław Kononow
Światło: Ołekandr Czyż
Projekcja: Hlib Kowalow
Kostiumy: DTN
Charakteryzacja: Waleria Kuzmenko
Reżyser dźwięku: Anton Behmenko
Dekoracje: Timirsun - warsztat mebli designerskich

Obsada:
Strawiński, Apollo - Artem Wusyk
Polihymny, Apollo - Dmytro Tretiak
Latona, Apolla - Nina Batowska
Terpsichora, Apolla - Anna Jeromenko/Julia Linnyk
maleńki Apollo, Apollo - Ołeksandr Szaj
Kalliope, Apolla - Maria Łozowa

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery