stat
Impreza już się odbyła

Alina Jackiewicz-Kaczmarek - grafika

Alina Jackiewicz–Kaczmarek

Absolwentka PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 1979 roku w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. Obecnie profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie jest kierownikiem Pracowni Grafiki Artystycznej technik wklęsłodrukowych. Uprawia grafikę i rysunek.
W dorobku ma ponad 20 wystaw indywidualnych i udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka ponad 30 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. 1980 - World Print Three - Muzeum Sztuki Nowoczesnej, San Francisco, USA – I nagroda; Gdańska Grafika Roku '89 i '94).
Jej grafiki znajdują się w kilku polskich Muzeach Narodowych oraz w prestiżowych muzeach za granicą, m.in. w San Francisco (USA), Watykanie, Turku (Finlandia), Kanagawie (Japonia), Sankt Petersburgu (Rosja).
Alina Jackiewicz–Kaczmarek mistrzowsko operuje technikami metalowymi: akwafortą, akwatintą, mezzotintą. Osiąga znakomite rezultaty stosując kilka technik graficznych w jednej kompozycji. Tematyka jej prac związana jest z morzem, artystkę szczególnie zajmuje zestawienie dwóch żywiołów: morza i lądu; stąd w grafikach autorki odnajdujemy wyrastające z toni wodnej wyspy, fiordy i lodowce. Odrębną grupą tematyczną są widoki urokliwych miast nadmorskich, głównie Trójmiasta.

Wernisaż odbędzie się 30 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij