• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Alicja Kubica - koncert Essentially

Essentially - koncert Alicji Kubicy, na który zaprosiła znakomitych instrumentalistów, a który wypełni blues, bossa nova, jazz waltz, jazz tango. W programie jej piosenki autorskie: Essentially Harmless Love, She Took Him for A Ride, Mężczyzna somnambuliczny, A Ty zadumany, Message from Chet, Caramel Brown Blues, Karmin i róż, oraz w jej interpretacji m.in. All Blues, Speak Low, Black Coffee, Blue Monk, Whatever Lola Wants, Lola Gets, Love for Sale. Będzie również niespodzianka - jeden z najbardziej znanych utworów Herbiego Hancocka z napisanym przez nią polskim tekstem.

Wystąpią:
Alicja Kubica - śpiew
Ilona Damięcka - piano
Adam Żuchowski - kontrabas
Maksymilian Kreft - perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście


Alicja Kubica
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pasjonatka jazzu, tłumaczka, autorka oryginalnych jazzowych kompozycji fotograficznych. Pisze swoje teksty w języku angielskim i polskim o miłości i jej barwach, o poszukiwaniu inspiracji, snuje swoje poetyckie historie o mężczyznach zadumanych magicznych i somnambulicznych. W pisaniu zachwyca ją zabawa słowem, dbałość o prozodię i ciekawie opowiedziana historia. Kiedy nie śpiewa, z pasją fotografuje jazz i muzyków jazzowych. Zdjęcie jej autorstwa przedstawiające legendarnego amerykańskiego saksofonistę Jerry'ego Bergonziego trafiło na okładkę prestiżowego brytyjskiego magazynu Jazz Journal (XII. 2011), a zdjęcie saksofonisty Macieja Sikały wybrane zostało na okładkę książki "Jazzowisko Trójmiasta". Występowąła z Aleksandrą Mońko, Januszem Mackiewiczem, Romanem Ślefarskim, Ericem Allenem, Maciejem Sikałą, Cezarym Paciorkiem, Aleksandrą Tomaszewską, Pawłem Urowskim, Adamem Golickim, Piotrem Nadolskim.

Ilona Damięcka
Pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatką konkursu kompozytorskiego Krzysztofa Komedy w Słupsku (w 1999 roku). Nagrała kilka płyt z własnymi zespołami, które zdobyły uznanie krytyków i słuchaczy m.in. "Hurry up", "Hope" czy "Monk's Midnight" z utworami Theloniousa Monka. Równie entuzjastycznie przyjęto kolejną płytę "Pieśni Polskie vol.1" - wspólny projekt z saksofonistą Tomaszem Licakiem. Ma za sobą współpracę z takimi wybitnymi muzykami jak Janusz Muniak, Andrzej Cudzich, Maciej Sikała, Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy Małek, Henryk Miśkiewicz, Marcin Pospieszalski, Przemek Dyakowski, Ewa Uryga, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Eric Allen, Francesca Bertazzo Hart, Helga Plankensteiner, Tomasz Licak.

Adam Żuchowski
Kontrabasista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z Dominikiem Bukowskim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył "Aniołka Jazzowego" podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku. Z TrioMania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyka (za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl). Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi. Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, zespołu Joanna Knitter Blues & Folk Connection. Współpracuje też z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmów W.Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą. Skomponował muzykę do wielu spektakli teatralnych. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer projektów muzycznych i spektakli teatralnych realizowanych przez Andre Ochodlo.

Maksymilian Kreft
Perkusista młodego pokolenia. Indywidualna nagroda na Festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem Marcin Janek Extradition Quintet. Z tym samym zespołem - wyróżnienie podczas "Ogólnopolskiego przeglądu młodych zespołów jazzowych i bluesowych" w Gdyni. Uczestnik warsztatów New York Jazz Masters m.in z Aaronem Goldbergiem, Dena Derose, Miguelem Zenonem, Luques Curtisem, Ali Jacksonem, Mikem Moreno. Ma za sobą występy na Sopot Molo Jazz Festival, Vertigo Summer Jazz Festival, Jazz w lesie, Jazz nad Odrą, Sopot Jazz Festival.
Występował m.in. z Przemkiem Dyakowskim, Jackiem Siciarkiem, Januszem Mackiewiczem, Marcinem Jankiem, Pawłem Urowskim, Marcinem Bożkiem, Iloną Damięcką, Mikołajem Trzaską, Dominikiem Bukowskim, Marcinem Wądołowskim i wieloma innymi. Swobodnie porusza się w różnych stylistykach muzycznych. Najlepiej odnajduje się w jazz fusion i modern jazz. Obecnie udziela się między innymi w zespołach: Marcin Janek Extradition Quintet, Gdynia Improvisers Orchestra, Marta Szefke Groove Band, Tribute to Frank Sinatra, Adam Skorczewski Quintet, Blues Connetctions, Rama111, Leśne Zwierzęta oraz jako muzyk sesyjny. Brał udział w nagraniu składanki Gdynia 1988-2018.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co znajduje się w Parku Hestii w Sopocie?