• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Akcja Zima - Ferie ze sztuką w GAK Projektorni

Akcja Zima, czyli Ferie ze sztuką w Projektorni GAK! Podczas ferii Projektornia GAK zaprasza na zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych! Stawiamy na twórcze i aktywne spędzanie czasu, integrację lokalnej społeczności i po prostu dobrą zabawę!

Co w programie?
W drugim tygodniu ferii przewidujemy zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 6 12 lat. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci z dysfunkcją słuchu, ponieważ podczas ich trwania treść warsztatów będzie tłumaczona na PJM (dzięki wsparciu Stowarzyszenia Okno Na Świat).

Pierwszy dzień będzie poświęcony ćwiczeniom teatralnym i zabawom logopedycznym. Drugi dzień cyklu to zajęcia taneczno-teatralne, a ostatni dzień to warsztaty manualne z elementami teatru. Warsztatom towarzyszyć będą rozmowy edukacyjne na temat budowania grupy.

BRAK MIEJSC!

Termin: 23.01.2023, 25.01.2023, 27.01.2023, godz. 9:30-14:30
Wiek: 6-12 lat
Odpłatność: jednorazowo 50 zł / całość 130 zł


Szczegóły:
Dzień pierwszy:

"Gimnastyka buzi i języka" - ogólnorozwojowe zajęcia usprawniające mowę u dzieci. Innowacyjne podejście wykorzystujące elementy polskiego języka migowego w grach i zabawach logopedycznych.
"Co widać w oczach" - ćwiczenia aktorskie rozwijające wyobraźnię emocjonalną.

Dzień drugi:
"W ruchu" - zajęcia tańca współczesnego mają na celu wyrobienie wrażliwości na swoje ciało, ruch i ekspresję. Na tych zajęciach ważnym elementem jest praca w grupie, podczas której uczymy się reagować na innych, współistnieć z nimi w przestrzeni.
"Wyobraźnia w przestrzeni" - ćwiczenia teatralne na wyobraźnię. Zadaniem dzieci będzie wykreowanie wspólnego świata, którego nie widać.

Dzień trzeci:
"Wykreowane coś" - kreatywne warsztaty plastyczne, rozwijające zdolności manualne oraz wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. Zadaniem dzieci będzie stworzenie figury cosia.
"Coś żyje" - ćwiczenia lalkarskie z ożywiania przedmiotów.
___

Podczas ferii nie zabraknie również wydarzeń dla młodzieży i dorosłych! W Projektorni GAK odbędą się spotkania integracyjne z warsztatami aktorskimi pt. Budzi się miasto. Wydarzenie nawiązuje do starej gry słownej pt. Mafia. 

Odbędą się dwa spotkania:
26.01 (czwartek), godz. 11:30 - 13:00, dla młodzieży od 13 do 18 roku życia, wstęp wolny;
27.01 (piątek), godz. 18:30 - 21:00, dla dorosłych, cena: 10 zł. / PRZEŁOŻONE!


Szczegóły:
Cykl integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni. Stawiamy na dobrą zabawę i grę towarzyską, w której każdy może wczuć się w rolę wyznaczoną losowaniem postaci na początku gry. Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców!

Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i weź udział w rozbudowanej wersji pt. Budzi się miasto!
Nigdy o tym nie słyszałeś? Lubisz obserwować ludzi i wyciągać szybko wnioski? Pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, szeryfów, lekarzy no i oczywiście szemranej mafii. 

Zapraszamy! Spędź z nami Ferie ze sztuką! 

Obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

Opinie

Sprawdź się

"Seks dla opornych" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Wybrzeże to trójmiejski fenomen. Kto wystąpił w głównych rolach?