• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Agnieszka Woźniak / Kosmologia pamięci - wernisaż

(...) dzisiejszym świecie, gdzie jesteśmy bombardowani różnymi bodźcami i informacjami, możemy znaleźć dla siebie swoją wewnętrzną przestrzeń, w głowie, sercu, jak i na papierze.

Abstrakcje łączę z bardziej ilustracyjnymi środkami wyrazu. Czasem wydają się być trochę enigmatyczne, surrealistyczne, a czasem wręcz uproszczone w formie i przekazie. Inspirowana światem dziecięcej wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe, światy snu i rzeczywistości mieszają się, przeplatają się ze sobą, tworząc nowy kosmos, kosmologie.
Pamięć, tożsamość, czas, przemijanie, to tematy ważne w moich pracach. Łącząc elementy podświadomości, słowa stają się jakby impresją tego, co się za nimi kryje i co w sumie oznaczają. Trochę jak we śnie, kiedy to raczej śnimy obrazami, a rzadziej w danym, konkretnym języku. Obrazy tworzą słowa. Słowa tworzą obrazy.

Wystawa zatutułowana "Kosmologia pamięci" to formaty mniejsze i większe, zapiski intymne, odnoszące się do kosmosu, chaosu, oraz jego porządkowania, początku, krain kolorowych wyobraźni, abstrakcji, jak i pamięci, logos, słowa, które również pojawiają się na wystawie, czyli luźnych tekstów, przemyśleń, pytań, a może i czasem odpowiedzi.
Agnieszka Woźniak

agawozniak.format.com

Agnieszka Woźniak
Artystka wizualna, graficzka, ilustratorka, czerpiąca inspiracje z natury, poszukująca graficznych odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Interesuje się łączeniem różnych technik i dziedzin. Lubi eksperymentować. Łącząc ze sobą fotografie i ilustracje tworzy kolaże, instalacje, z zebranych tekstów - prace konceptualne.

Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
(dyplom z zakresu projektowania książki w Pracowni dr hab. Jacka Staniszewskiego oraz animacji
w Pracowni prof. J. Krechowicza) i Wydziału Komunikacji Wizualnej na University of Applied Sciences w Düsseldorfie.

Wybrane wyróżnienia i nagrody:
Wyrożnienie w kategorii "Najpiękniejsza książka Europy", Young Illustrators Award 2007, na Illustrative Berlin 2007. Publikacja komiksu w katalogu "Niepodległość komiksów" wydanego w roku 2009 przez Krakowską Akademię Sztuk Pięknych. II nagroda w konkursie na animację audiowizualnego Festiwalu "Chopin - Pole Widzenia / Pole Słyszenia" w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Książka "TU.TAM/HIER.DORT" reprezentowana przez Stiftung Buchkunst na Frankfurter Buchmesse (Targi Książki we Frankfurcie) w roku 2011. Stypendystka Visegrad Fund na Uniwersytecie Sztuk Pięknych Moholy-Nagy w Budapeszcie w roku 2010 i 2011.

Opinie

Sprawdź się

W jakiej miejscowości nie ma oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku?