stat
Impreza już się odbyła

Actus Humanus: Zbigniew Pilch

Wydarzenie w ramach

OHANN SEBASTIAN BACH: SONATEN FÜR VIOLINE SOLO BWV 1001, 1003, 1005
ZBIGNIEW PILCH
Johann Sebastian Bach
Sonaten für Violine solo BWV 1001, 1003, 1005


Sonata I g-moll BWV 1001
Sonata II a-moll BWV 1003
Sonata III C-dur BWV 1005

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Zbigniew Pilch - skrzypce

Solista, kameralista, koncertmistrz. Gra na skrzypcach, altówce i violi d'amore. Jego specjalnością są skrzypce barokowe. Jako pierwszy w Polsce wykonał na nich wirtuozowskie koncerty Vivaldiego, Locatellego, a także Haydna i Janiewicza. Dobrze czuje się zarówno w muzyce dawnej, jak i współczesnej; swoje muzyczne zainteresowania rozciąga na całokształt muzyki instrumentalnej od XVI do XXI wieku. Szczególną wagę przywiązuje do wirtuozerii. Gra z czołówką polskich zespołów muzyki dawnej, przez wiele lat był członkiem Sinfonietty Cracovii. Współpracował bądź współpracuje z takimi formacjami jak Battalia, Concerto Copenhagen, Al Ayre Español, Orchestre des Champs-Élysées czy Collegium Vocale Gent Philippe'a Herreweghe'a. Koncertuje w Europie i na świecie. Ponadto jest wykładowcą akademickim i prowadzi kursy mistrzowskie.

Bilety w przedsprzedaży: 20 PLN zwykły / 30 PLN premium oraz karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl. Ceny biletów w dniu koncertu: 30 PLN zwykły / 40 PLN premium.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto jest patronem Teatru Muzycznego w Gdyni?