stat
Impreza już się odbyła

Actus Humanus: Sébastien Daucé / Sophie Karthäuser / Ensemble Correspondances

Wydarzenie w ramach

MICHEL-RICHARD DE LALANDE: LEÇONS DE TÉNÈBRES
SÉBASTIEN DAUCÉ / SOPHIE KARTHÄUSER / ENSEMBLE CORRESPONDANCES
Michel-Richard de Lalande
Leçons de ténèbres


Miserere
Troisième Leçon du Mercredy
Troisième Leçon du Jeudy
Troisième Leçon du Vendredy

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sophie Karthäuser - sopran

Ensemble Correspondances
Sébastien Daucé - dyrygent, klawesyn

ENSEMBLE CORRESPONDANCES
Zespół wokalistów i instrumentalistów prowadzony przez klawesynistę i organistę Sébastiena Daucé. Swą nazwę czerpie z poezji Baudelaire'a, łącząc także muzykę z innymi sztukami pięknymi. Ansambl sięga po twórczość kompozytorów cieszących się zasłużoną sławą, jak Charpentier, ale też ożywia utwory mniej dzisiaj znane, choć wykonywane i doceniane w swoich czasach - jak dzieła Antoine'a Boësseta czy Etienne'a Moulinié'a - podkreślając wciąż aktualną nowoczesność ich brzmienia. Zespół ma na swoim koncie kilka płyt, z których każda spotkała się z entuzjastyczną reakcją krytyki, a wybrane zdobywały najbardziej prestiżowe nagrody fonograficzne. Występuje na najważniejszych festiwalach we Francji oraz w innych krajach europejskich czy Japonii; pojawia się w programach wiodących radiofonii europejskich.

SÉBASTIEN DAUCÉ
Organista, klawesynista, założyciel i szef Ensemble Correspondances, którym dyryguje od instrumentu. Wraz ze swym zespołem, założonym w 2008 roku po ukończeniu studiów w Conservatoire national supérieur de musique et de danse w Lyonie, eksploruje repertuar francuski czasów Grand Siècle (XVII wiek), występując we Francji, w Europie, Azji i obu Amerykach oraz nagrywając płyty dla Harmonii Mundi. Równolegle zajmuje się dydaktyką (od 2012 roku w Le Pôle supérieur de Paris), a także prowadzi prace badawcze. Ponadto, wraz z Williamem Christiem, przygotowuje publikację trzech oper Charpentiera w wydawnictwie Éditions des Abbesses. Ma też tytuł "artysty stowarzyszonego" Fundacji Royaumont.

SOPHIE KARTHÄUSER
Belgijska sopranistka, ceniona szczególnie za interpretacje dzieł Mozarta. Zadebiutowała partią Paminy w Czarodziejskim flecieMozarta pod dyrekcją René Jacobsa w La Monnaie w Brukseli i od tego czasu międzynarodowa krytyka z uwagą śledzi jej artystyczne poczynania. Śpiewała również pod batutą tak znamienitych dyrygentów jak William Christie, Jérémie Rhorer, Christophe Rousset, John Eliot Gardiner, Emmanuelle Haïm. Jest także wziętą artystką recitalową, zdobywając na tym polu szereg wyróżnień i nagród. Jako solistka występuje z prestiżowymi zespołami i orkiestrami. Nieobcy jej jest również repertuar muzyki dawnej, m.in. kantatowa twórczość Telemanna. Warto podkreślić, że album zawierający Leçons de ténèbresDelalande'a (Hamonia Mundi, 2015), zrealizowany z Ensemble Correspondances i Sébastienem Daucé, nagrodzony został renomowanym wyróżnieniem "Diapason d'Or".

Bilety w przedsprzedaży: 70 PLN zwykły / 100 PLN premium oraz karnety na wszystkie festiwalowe koncerty: 310 PLN zwykły / 510 PLN premium dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl. Ceny biletów w dniu koncertu: 90 PLN zwykły / 120 PLN premium.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?