• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

AI i nowe technologie w sztuce. Debata (1 opinia)

Zapraszamy na debatę na temat przyszłości sztuki, podczas której skupimy się na kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji i nowych technologii w procesach twórczych.  

Goście i gościnie: Przemysław Blejzyk (Sainer), Aleksandra Maciejewicz, Artur Kurasiński
Moderatorka: Monika Popow.

Czy AI może wspierać proces twórczy i zrewolucjonizować sposób, w jaki tworzymy i odbieramy sztukę? Jak rozwiązać złożony problem własności intelektualnej i praw do wizerunku w dobie AI? W jakim kierunku zmierza sztuczna inteligencja? Czy jest zagrożeniem dla współczesnych twórców? W trakcie naszej debaty z udziałem artysty i specjalistów(-ek) spróbujemy odpowiedzieć na te i inne nurtujące pytania. Porozmawiamy także o wirtualnej rzeczywistości i rozszerzonej rzeczywistości, które pozwalają na interakcję z dziełami sztuki w niezwykle innowacyjny sposób.

W naszym panelu eksperci i ekspertki z dziedziny sztucznej inteligencji, prawa i sztuki podzielą się swoimi punktami widzenia na to, czy AI może być uważane za twórcę i czy wyniki jego pracy powinny być chronione podobnie jak dzieła stworzone przez ludzi. Wspólnie zbadamy, jakie wyzwania stoją przed prawnym uznaniem twórczości AI i jak można znaleźć balans pomiędzy rozwojem technologicznym a zachowaniem sprawiedliwości dla twórców. Porozmawiamy o rosnącym znaczeniu etycznych aspektów związanych z wykorzystaniem AI w sztuce i jak uniknąć naruszania praw autorskich podczas korzystania z tych narzędzi. Będziemy analizować aktualne regulacje i próbować wypracować rozwiązania, które mogą dostosować prawa autorskie do nowych realiów cyfrowego świata. Czekają nas emocjonujące dyskusje na temat odpowiedzialności i odpowiedniego podejścia do ochrony twórczego dorobku w epoce, gdy sztuczna inteligencja wkracza do świata sztuki.  
 
Artur Kurasiński - przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator i krytyk zjawisk związanych z technologią. Autor książek, słuchowisk, gier i komiksów. Tech-realista. Cyfrowy narrator, kurator i kreator. Od ponad dwóch dekad obserwuje i tłumaczy wpływ technologii na nasze życie. Autor jednego z najpoczytniejszych polskich blogów Kurasinski.com. Prelegent i uczestnik najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. Współtwórca najstarszego w Polsce cyklu spotkań dla startupów Aula Polska oraz nagród Aulery. Prywatnie ojciec Róży i Maliny, miłośnik halowej piłki nożnej, komiksów i filmów S-F oraz role-playing games. 
Aleksandra Maciejewicz  rzecznika patentowa, prawniczka, partnerka w LAWMORE, założycielka ONDARE legal/business hub. Specjalizuje się w komercjalizacji własności intelektualnej i obsłudze prawnej innowacyjnych rozwiązań, w szczególności z zakresu computer science oraz health care. Wykładowczyni, mentorka, autorka bloga Prawodlanaukowca.pl oraz psycholożka w in spe.  

Przemysław Blejzyk - urodzony w Łodzi w 1988 r. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (2012). Malarz, muralista, rysownik, projektant graficzny i twórca ilustracji. Wraz z Beztem (Mateuszem Gapskim) założyciel i członek duetu Etam Cru. Mieszka i pracuje w Gdyni. 

Monika Popow - badaczka społeczna zajmująca się kwestiami edukacji, rozwoju społecznego oraz kultury. W pracy naukowej podejmuje kwestie związane z procesem uczenia się oraz jego współczesnymi uwarunkowaniami oraz krytyczną analizą dyskursu. Obok działalności naukowej zajmuje się również działaniami w obszarze kultury i sztuki. Dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Pomorskiej Szkoły Wyższej. 
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE: 
- kiedy: czwartek 07.09.2023 r.
- czas: od godz. 18.00 do godz. 19.30
- miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18 (Pałac Opatów)
- koszt: wejście bezpłatne
- nie obowiązują zapisy 

Opinie (1)

  • Pisogrod to IT

    Wykorzystali ludzi z pazerność i głupoty,sztuka oszukiwanie jest teraz

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Popularna aktorka Katarzyna Figura związana jest z:

 

Najczęściej czytane