• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

7. Shalom Polin: Współczesna literatura Izraela

DKF Miłość Blondynki zaprasza na wykład Współczesna literatura Izraela - co warto czytać, kogo warto znać w ramach 7. Shalom Polin.

10 czerwca - 31 października 2022, godz. 18:00 - 20:00

bilety 599 zł

w każdy wtorek (do 27.12), godz. 9:30

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 347
Wstęp wolny
Prowadzenie: Ula Rybicka

(Fundacja Żydoteka)
Podczas spotkania omówimy współczesną scenę literacką w Izraelu oraz najważniejszych twórców prozy hebrajskiej. Zgłębimy, jak wygląda twórczość Izraelczyków i jakie tematy w niej dominują. Będzie to także pretekst do tego, by zastanowić się, jakie miejsce zajmuje proza hebrajska w szeroko rozumianej literaturze żydowskiej.

Urszula Rybicka jest publicystką, recenzentką i edukatorką. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski. Jest założycielką i redaktorką Żydoteki jedynego polskiego medium o literaturze żydowskiej. Czytelnikom przybliża przede wszystkim literaturę i kulturę Żydów. Prowadzi wykłady, warsztaty i spotkania autorskie poświęcone tematyce żydowskiej. Prowadzi Fundację Żydoteka, której celem jest popularyzacja kultury i historii Żydów. Za swoje działania otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagroda POLIN 2021, a jej projekt Żydowski Wrocław jest realizowany w 2021 roku w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od: