stat
Impreza już się odbyła

7 1/2 Międzynarodowe Spotkania Performerów MiszMasz (3 opinie)

Zapraszamy do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie na kolejne Międzynarodowe Spotkania Performerów.

Relacja z imprezy

17 stycznia 2020 r., od godz. 18:00
18 stycznia 2020 r., od godz. 18:00
19 stycznia 2020 r., od godz. 19:00
Tylko dla widzów dorosłych!

Ubiegłoroczna edycja została odwołana, ze względu na tragiczne wydarzenia w Gdańsku i śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza. Postanowiliśmy ponownie zaprosić artystów, których nie mieliśmy okazji zaprezentować i poszerzyć formułę Spotkań o dzień trzeci. Tegoroczna edycja odbędzie się tym samym, pod hasłem "MiszMasz". Zaprezentujemy interesujący tygiel stylistyczny i emocjonujący rozgardiasz artystyczny. Do uczestnictwa zaproszeni zostali artyści z różnych nurtów sztuk performatywnych. Wykorzystujących szerokie środki przekazu: od tańca, poprzez "action painting", poezję wizualną po multimedialne środki formalne.

Pierwszego dnia wystąpią prekursorzy nurtu poezji wizualnej: Giovanni Fontanna i Bartolomé Ferrando. Artyści posługujący się rekwizytem i gestem zamiast słowem, potrafiący w ruchu i ekspresji zakodować poezję. Tego samego dnia wystąpi również legenda akcjonizmu rosyjskiego Oleg Kulik.

Drugiego dnia zobaczymy artystów młodego pokolenia: Dina Khuseyn i Anatoli Vlassov z Rosji, oraz Zora Snake z Kamerunu. Artyści, dla których taniec, choreografia jest podstawowym medium. Taniec jednak nie w pojęciu tradycyjnym, ale jako narzędzie do pracy terapeutyczno-poznawczej, społecznej, czasem okultystycznej i impulsywnej. Choreografię natomiast traktujący jako pretekst do kreowania pasaży komunikacyjnych, przekraczania emocjonalności i fizycznych barier.

Trzeciego dnia zaprezentujemy metateatralną Agrupación Señor Serrano z Barcelony, która przedstawi malowniczy western "A House in Asia". Filmowy spektakl, w którym rzeczywistość i jej nieskończone kopie mieszają się, rysując bezlitosny, popowy portret dekady po 11 września. Będzie to wizualna uczta dla koneserów sztuki multimedialnej. Spektakl wspierany będzie przez trójmiejskie środowisko tancerzy, między innymi Katarzynę Pastuszak.

Pod względem atrakcyjności użytych środków formalnych, poetyckich metafor, metateatralnych rozwiązań jak i użytych multimediów, ten festiwal dotychczas nie miał sobie równych. Zapowiada się arcyciekawie, zapraszamy na performatywne szurum burum!

kurator: Arti Grabowski
patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, Prestiż, inyourpcoket, pomorskie.eu

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  5 zł
Wstęp 5 zł / osoba / 1 dzień
Bilet do kupienia na miejscu w PGS Sopot.

Opinie (3) 1 zablokowana

 • (1)

  Czy ktoś wie, ile będą trwaly te wydarzenia? Po ile są bilety i gdzie je można zakupić?

  • 1 0

  • 17 stycznia 2020 r., od godz. 18:00
   18 stycznia 2020 r., od godz. 18:00
   19 stycznia 2020 r., od godz. 19:00
   Tylko dla widzów dorosłych!
   Wstęp 5 zł / osoba / 1 dzień
   Bilet do kupienia na miejscu w PGS Sopot.
   Performance to sztuka żywa, więc trudno określić dokładnie ramy czasowe. Poprzednie edycje zwykle kończyły się w granicach godz. 22.00 - 22.30
   Pozdrawiam

   • 0 0

 • Już sam plakat to rozpacz. Sztuka postmodernistyczna - tego się nie da odzobaczyć.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co odpędzało wszelkie zło w czasach wpływów rzymskich, czyli w pierwszych wiekach naszej ery?