• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

45. MFMOChiK | Agnieszka Tomaszewska i Bogusław Grabowski

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej to cykl wydarzeń, który na stałe wpisał się w tradycję muzyczną Gdańska. Jest to jeden z najstarszych festiwali na Pomorzu, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Gdańska jak i tych, którzy do stolicy Pomorza przybywają letnią porą.

sie 12

piątek, godz. 20:15

bilety 30 - 45 zł
Kup bilet

w każdą sobotę (do 27.08), godz. 12:05

Wstęp wolny
Przed nami 45. edycja festiwalu, koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek lipca oraz sierpnia o godz. 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Agnieszka Tomaszewska - sopran
Bogusław Grabowski - organy /Gdańsk/

Program:
Girolamo Frescobaldi /1583-1643/ Hymn "Ave Maris Stella" /4 versum/

Dietrich Buxtehude /1637-1707/ Passacaglia in D

Chorał gregoriański wraz z improwizacjami organowymi "Magnificat"

J. S. Bach /1685-1750/ Choral "Jesus bleibet meine Freude" z kantaty BWV 147

Giulio Caccini /1545-1618/ "Ave Maria"

J. S. Bach /1685-1750/ Fantasia G Major BWV 572

Bogusław Grabowski /*1955/ "Ave Maria" - Symphonic Song arranged for soprano and organ
Ave Maria
Benedicta
Sancta Maria
Nunc et in hora

AGNIESZKA TOMASZEWSKA sopran Absolwentka Gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Ukończyła Studio Operowe w Hamburgische Staatsoper. Laureatka wielu miedzynarodowych konkursów (m. in. Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie, Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu, Internationale Sommerakademie der Universität Mozarteum w Salzburgu). W Operze Narodowej - Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała m. in. partie Zuzanny (Wesele Figara - w reżyserii Keitha Warnera), Liu (Turandot - w reżyserii Mariusza Trelińskiego), Katji (Pasażerka - w reżyserii Davida Pauntneya). W Operze w Stuttgarcie debiutowała partią Mimi (La Boheme). W Badisches Staatstheater Karlsruhe kreowała role takie, jak: Hrabina (Wesele Figara), Fiordiligi (Cosi fan tutte), Donna Anna (Don Giovanni), Micaela (Carmen), Mimi (Cyganeria), Antonia (Opowieści Hoffmanna), Berthe (Prorok - Meyerbeer).

BOGUSŁAW GRABOWSKI urodził się w 1955 roku w Sopocie. Organista, kompozytor, Profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Gdańsku na której wykłada m. in. grę na organach, harmonię praktyczną, akompaniament liturgiczny, improwizację organową, a także budowę organów z akustyką muzyczną. Założyciel i wieloletni kierownik Katedry Muzyki Kościelnej Gdańskiej Akademii Muzycznej. Wykłada także na innych uczelniach o profilu teologicznym.

Jest specjalistą w dziedzinie projektowania, budowy i konserwacji organów. Współpracuje z wieloma firmami organmistrzowskimi w zakresie doradztwa i ekspertyz. Według autorskich projektów powstały m.in. instrument Katedry Muzyki Kościelnej (Akademii Muzycznej w Gdańsku), Instrument Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku. Od 1985 Główny Organista Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku a wcześniej członek w komitetu budowy organów w tej świątyni. (Podczas odbioru technicznego instrumentu przewodniczący polskiej strony w ramach międzynarodowej komisji zatwierdzającej wykonanie instrumentu).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 - 45 zł
Bilety w cenie: 45/30 PLN do nabycia online oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co będzie można zobaczyć w NOMUS?