stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

40 lat Szanghaju

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na wystawę "40 lat Szanghaju", prezentowaną w ramach Tygodnia Chińskiego w Gdańkim Teatrze Szekspirowskim.

Wernisaż 12.10 godz. 18:00
Wystawa czynna w dniach 12-21 października od godz. 18.

Wystawa "Wiosna w rozkwicie, jesienne zbiory" obejmuje 76 fotografii prezentujących innowacje, transformacje i dokonania rozwojowe miasta, które do roku 2035 chce stać się globalnym centrum ekonomiczno- finansowo-portowo-handlowym. Powstała jako podsumowanie 40-lecia wprowadzenia reform w Chinach.

W Szanghaju, jednym z najważniejszych chińskich miast, dokonał się ogromny postęp od czasu wprowadzenia reform i polityki otwarcia w 1978 roku. Wystawa została przygotowana w celu upamiętnienia zmian, które zapoczątkowały rozkwit tego wyjątkowego miasta. Szanghaj uważany jest za miejsce narodzenia nowoczesnych Chin; w pierwszej połowie XX wieku stanowił centrum kulturalne i ekonomiczne całej Azji Wschodniej.

Był kolebką chińskiej literatury i kinematografii. Obecnie Szanghaj jest finansowym i handlowym centrum Chin. W dzielnicy Pudong, leżącej naprzeciwko historycznego Bundu, znajduje się rekordowa liczba wieżowców.

Wystawa została stworzona przez Shanghai Municipal Administration of Culture, Radio, Film & TV.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?

 

Najczęściej czytane