• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

31. Lato Teatralne: Pięć miłości André Ochodlo & TrioMania

W 2023 roku André Ochodlo świętował potrójny jubileusz: sześćdziesiąte urodziny, trzydzieści pięć lat występów na scenie i, co dla niego najważniejsze, trzydzieste Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Z takim doświadczeniem świadomie wybrał tytuł swojego recitalu: Pięć miłości, czyli pięć języków jego życia.

Do wykorzystywanych od czasów szkolnych polskiego, niemieckiego, francuskiego i angielskiego, już dawno dołączył język jidysz, który stał się może jego największą miłością i pasją. To z pieśniami w tym właśnie języku występował w prawie całej Europie, USA, Kanadzie, Izraelu oraz był gościem stacji telewizyjnych w Polsce, Niemczech, Francji, Izraelu i USA.

W jubileuszowym recitalu usłyszymy wybrane pieśni z kolekcji Yiddishland, zawierającej sto dwadzieścia nowych pieśni jidysz do tekstów największych poetów żydowskich do muzyki wybitnych, współczesnych polskich kompozytorów.

Oprócz pieśni z tej kolekcji w programie pojawią się również oryginalne interpretacje utworów Jacquesa Brela, Bertolta Brechta, Paula Anki, rarytasy jak słynny Tomaszów Juliana Tuwima i Zygmunta Koniecznego w niemieckim przekładzie, stworzonym specjalnie dla André Ochodlo przez Jana Biczyckiego, czy Uciekaj moje serce autorstwa Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. W obecnych, niełatwych czasach, nie mogło też zabraknąć jednego z najważniejszych songów antywojennych Gdzie są kwiaty z tamtych lat (Sag mir, wo die Blumen sind) Petea Seegera znanego w Polsce przede wszystkim w wykonaniu Sławy Przybylskiej.

Między innymi za ten koncert André Ochodlo otrzymał w tym roku prestiżową Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacja Artystyczna.

Opinie

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...