• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

31. Lato Teatralne: Melodie z serca | Magda Brudzińska

Projekt, który przybliża różne oblicza piosenki klezmerskiej tej tradycyjnej, śpiewanej w jidysz, i tej pochodzenia żydowskiego wykonywanej w języku polskim, znanej szerzej publiczności dzięki międzywojennym kabaretom.

lip 28

niedziela, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Melodie z serca to wyjątkowe wykonania inspirowane tradycyjnymi pieśniami diaspory galicyjskiej, muzyką romską, bałkańską, a także polskim folkiem i muzyką międzywojnia. Śladami pamięci podążymy do świata pełnego wzruszeń i emocji, pieśni o życiu, miłości i przemijaniu.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Leopold Kozłowski Ostatni Klezmer Galicji o Magdzie Brudzińskiej mówił tak:
Klezmerem trzeba się urodzić. Trzeba mieć tę iskrę. Jeśli się bardzo pokocha muzykę i ona wejdzie w serce, wtedy można nazwać się klezmerem. Magda Brudzińska jest niezwykle utalentowaną wokalistą, ma piękny głos i tę iskrę ma

MAGDA BRUDZIŃSKA KLEZMER TRIO
Jeden z najbardziej znanych w Europie zespołów wykonujących muzykę klezmerską, aszkenazyjską. Odważne i piękne połączenie tradycji z nowoczesnością. Folkowe i klezmerskie brzmienie przeplatane elementami jazzu, muzyki klasycznej i popu. Inspiracją dla zespołu są tradycyjne pieśni i melodie diaspory galicyjskiej, muzyka romska i bałkańska.

Podstawowy skład instrumentalny trio to: głos, altówka, akordeon i kontrabas. Wszyscy członkowie zespołu są klasycznie wykształconymi, zawodowymi muzykami, gwarantującymi najwyższy poziom wykonania. Niezwykle niska, oryginalna i ciepła barwa głosu Magdy śpiewającej piosenki w języku jidysz, romskim, serbskim, macedońskim i polskim stanowi o wyjątkowej kolorystyce koncertów.

Opinie

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?