stat
Impreza już się odbyła

10. Dni Muzyki Nowej / Dorota Walentynowicz, Małgorzata Walentynowicz

Wydarzenie w ramach

10. Dni Muzyki Nowej
4-5.01.2020 / G.19.00
Dorota Walentynowicz, Małgorzata Walentynowicz / Oko i Ucho. Narcyz i Echo
Małgorzata Walentynowicz - piano, sampler, toy piano / Dorota Walentynowicz - video

22 października - 12 listopada 2021

Gdańsk,
bilety 35-110 zł
Kup bilet
lis 25

czwartek, godz. 20:00

bilety 69- 89 zł
Kup bilet
Oko i Ucho. Narcyz i Echo to performens multimedialny z wykorzystaniem fortepianu, instrumentów klawiszowych i wielokanałowej instalacji video. Współczesne kompozycje autorstwa Annesley Black, Pawła Hendricha, Ann Cleare, Matthew Shlomowitza i Julii Wolfe ułożone zostały według scenariusza, który pozwala na rozbudowanie interakcji pomiędzy muzyką, elektroniką, projekcjami video i publicznością. Tytuł zapożyczony został z pism niemieckiego filozofa mediów Friedricha Kittlera.

jazz - koncerty w Trójmieście


Małgorzata Walentynowicz
Pianistka, często i chętnie wykonuje utwory wykorzystujące fortepian w połączeniu z elektroniką, samplerami, sztuką wideo, fotografią, a także kompozycje z elementami teatru muzycznego i performensu. Na stałe współpracuje z Ensemble Garage z Kolonii, a gościnnie z New European Ensemble z Hagi i grupą OperaLab z Berlina.

Ukończyła Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanowerze, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku.

Laureatka I Nagrody Gaudeamus Interpreters Competition w Amsterdamie i I Nagrody w konkursie The Yvar Mikhashoff Trust for New Music w Buffalo (NY, USA). Nominowana do Classical:NEXT Innovation Award w Rotterdamie. Laureatka Sztormów Gazety Wyborczej.

Występowała w wielu krajach podczas najbardziej cenionych festiwali muzyki współczesnej m.in. na festiwalu Ultraschall, MaerzMusik, BAM! w Berlinie, Acht Brücken w Kolonii, Ruhrtriennale, Klangspuren w Innsbrucku, Rainy Days w Luxemburgu, Letnich Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt, Wittener Tage für neue Kammermusik, SPOR w Aahrus, KLANG w Kopenhadze, ISCM World New Music Days, Huddersfield Contemporary Music Festival, Warszawska Jesień, Musica Electronica Nova i Musica Polonica Nova, Sacrum Profanum, Poznańska Wiosna Muzyczna, GAIDA, Cairo Contemporary Music Days, Tzlil Meudcan w Tel Aviwie.

Dorota Walentynowicz
artystka wizualna, pracuje w obszarze fotografii, nowych mediów, instalacji i performansu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Królewskiej Akademii Sztuki w Hadze (NL); laureatka licznych miedzynarodowych stypendiów (m.in. Holenderskiego Stypendium im. Huygens), i rezydencji (m.in. w Museumsquartier w Wiedniu, w Kunsthalle w Krems, w Kunsthalle Andratx na Majorce, Apollonia European Art Exchanges w Strasbourgu).

Instalacje i fotografie Dorota Walentynowicz wystawiane były m. in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (wystawa indywidualna), w Muzeum Folkwang w Essen, na Biennale sztuki WRO we Wrocławiu, na festiwalu Transmediale w Berlinie, w Instytucie Mediow V2 w Rotterdamie, w Kunstlerhaus w Wiedniu, w Austriackim Forum Kultury w Warszawie (wystawa indywidualna ), w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku (wystawa indywidualna), w Muzeum Fotografii w Amsterdamie, w Fundacji Stroom w Hadze (wystawa indywidualna), w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, w Galerii Miejskiej w Gdańsku, w Galerii Lisy Ruyter w Wiedniu, w Kunstverein w Salzburgu.

Dorota Walentynowicz była laureatką I nagrody w dziedzinie Fotografii i Multimediów na I Triennale Sztuki Pomorskiej.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 50 zł
20 zł I pula / 30 zł II pula ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę dużej Rodziny
30 zł I pula / 40 zł II pula super zniżka* na Kartę do Kultury
40 zł I pula / 50 zł II pula bez zniżek

Ostatni dzień sprzedaży I puli: 29.12.2019

KARNETY (karnet obejmuje wydarzenie 5.01.2020):
100 zł w ramach akcji Kup Karnet pod Choinkę (w sprzedaży od 16 do 23.12.2019 / pula limitowana)
160 zł od 3.01.2020 (pula limitowana)

Bilety obejmują wszystkie koncerty danego dnia. Uwaga: Bilety będą sprzedawane na 4.01.2020 / karnety na 5.01.2020. Widownia na tym wydarzeniu jest bardzo ograniczona.

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety dla studentów przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Sprzedaż biletów bez zniżek: http://tickets.klubzak.com.pl/
Sprzedaż KARNETÓW wyłącznie w kasie Klubu Żak.

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/DniMuzykiNowej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?

 

Najczęściej czytane