• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zaufanie kiełkuje

Rozmowa o potrzebie i trudnościach w budowaniu zaufania, tak aby kiełkowo w relacjach społecznych w poniedziałek, 25 maja o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Podczas spotkanie będzie można bezpłatnie otrzymać książkę "Zaufanie".

Dlaczego zaufanie jest ważne?

Badania pokazują, że poziom zaufania w Polsce jest niski, na co ma wpływ wiele czynników takich jak m.in. edukacja i wychowanie. Według danych CBOS (Zaufanie społeczne. Komunikat z badań, Warszawa 2012): "Tylko niespełna jedna czwarta badanych (23%) wychodzi z założenia, że większości ludzi można ufać, blisko trzy czwarte zaś (74%) wyznaje zasadę zachowywania daleko idącej ostrożności w stosunkach z innymi."

Zaufanie jest jednak niezbędne przy tworzeniu więzi w grupie, w projektowaniu i planowaniu działań edukacyjnych oraz kulturalnych. To czy ufamy uczestnikom naszych działań oraz jak angażujemy partnerów wpływa nie tylko na efekty przedsięwzięcia i satysfakcję, ale buduje kapitał społeczny, łączy ludzi oraz inspiruje ich do dalszego działania.

Zaufanie jest rodzajem społecznego kleju. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę ,jak duże ma znaczenie w naszym codziennym życiu. Bez zaufania nie bylibyśmy w stanie przebywać w przestrzeni publicznej bez poczucia zagrożenia - pisze Agnieszka Muras ze Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie, jedna z twórczyń kampanii społecznej o zaufaniu.

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak i Sylwią Wronkiewicz, pracownicą placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Zapiecek" - inaczej Mały Dom Dziecka, odbędzie się w poniedziałek, 25 maja o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. Wstęp wolny.

Podczas spotkanie będzie można otrzymać bezpłatnie egzemplarz książki "Zaufanie" autorstwa Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej.

O książce
Eliza, bohaterka książki Zaufanie, przeprowadza się do nowego miasta i idzie do nowej szkoły. Tu buduje nowe przyjaźnie, przeżywa wojnę na Facebooku i dowiaduje się, kim jest mediator. Potem wyjeżdża z rodzicami do prawdziwej puszczy...
Książka Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej skierowana jest do dzieci/młodzieży w wieku 10-12 lat. Autorką ilustracji jest Anna Pluta.
 
Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście oraz Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie, "Na granicy".

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie mieści się Teatr BOTO?