Wydarzenie

Streetwaves. Dzielnica - stolica

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 - 23 maja 2010
miejsce:
Gdańsk, Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – Aniołki – Gdańsk Śródmieście – Dolne Miasto
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT
Streetwaves to akcja miejska wyprowadzająca działania muzyczne i artystyczne w przestrzeń publiczną Gdańska. W terminologii Streetwaves "Miasto Gdańsk" nie jest centrum otoczonym bliżej niesprecyzowanymi okolicami blokowisk, pasaży handlowych i osiedlowych pizzerii, ale zbiorem dzielnic, z których każda jest równie ciekawa i warta odkrycia i każda może stać się sceną wielorakich działań kulturalnych.

Streetwaves to idealna okazja wspólnie powędrować przez miasto przy okazji poznając nowych ludzi i nawiązując większą wspólnotę z mieszkańcami tej samej lub innej niż nasza dzielnicy.
Streetwaves jest też inspirującą wycieczką po gdańskich zakamarkach, które warto pokochać i o które warto na co dzień zadbać. Warto docenić bogactwo topograficzne, architektoniczne i akustyczne gdańskich dzielnic -zobaczyć i poczuć dookoła siebie więcej niż to, co w drodze do pracy lub z psem na spacer.

Gdańsk kandyduje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku - popieramy i postulujemy, żeby kulturalny i artystyczny Gdańsk obudził się w każdej dzielnicy i w każdym jej mieszkańcu!

Streetwaves 2010: wskazówki praktyczne
- Sugerujemy, aby trasę Streetwaves przejść według podanej przez nas pod mapkami kolejności punktów, na każdy projekt przeznaczając około pół godziny.
- Polecamy serdecznie poruszać się pieszo, na rowerze lub skorzystać z komunikacji miejskiej.
- Zapakujcie ciepły sweter, latarkę, termos i kanapki. No i - PARASOL!
- Weźcie ze sobą dzieci, rodziców i dziadków.
- Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w streetwavesowych projektach - zaznaczyliśmy w programie projekty interaktywne.
- Gdyby lało, nie zostawajcie w domu - poprzenosimy maksymalną ilość projektów do pobliskich miejsc zadaszonych albo zadaszymy teren!
- Jeśli się zgubicie albo zdecydujecie dołączyć do trasy w dowolnym momencie, zadzwońcie do znajomych albo na numer telefonu:

508 717 318 - chwilowe streetwavesowe centrum pomocy zagubionym

Szukajcie też naszych wolontariuszy (poznacie ich po identyfikatorach Streetwaves) - będą krążyć po dzielnicach i udzielać informacji.

MAPKA IMPREZ - 22 MAJA (kliknij aby powiększyć)
MAPKA IMPREZ - 23 MAJA (kliknij aby powiększyć)


PROGRAM 2010

SOBOTA 22 MAJA

STREETWAVES OLIWA 12.00 - 16.30

Przystanek tramwajowy Obrońców Westerplatte

1. 12.00-17.00 Podwórko kamienicy ul. Obr.Westerplatte 12
(wejście od str. ul. Wita Stwosza):

"Obr.Westerplatte 12 - szkic audiowizualny" - Ł. Boros, S. Bednarek

2. 12.30-13.00 Trawnik na pl. Inwalidów Wojennych (na przeciwko wejścia do
Parku Oliwskiego):

"Polny Robik" Honorata Martin, Ula Wasielewska
[PROJEKT INTERAKTYWNY - aerobik z udziałem przechodniów]

3. 12.00-16.30 Kafe Delfin, ul. Opata J. Rybińskiego 17:
"Ludzie z miasta" - wystawa fotografii Stereolit.com

4. 13.30-14.00 Garaże na podwórku kamienicy ul. Obr.Westerplatte 15:
Koncert Jacka Kuleszy Trio Waliza&Tamburyn

5.14.15-14.45 Ogród botaniczny w Parku Oliwskim:
Koncert Drewno from Las

6.14.45-15.15 Alejka Parku Oliwskiego obok Pałacu Opatów:
"Zerwij Sobie Wiersz" - Jakobe Mansztajn, Cent i inni,
muzyka: Jakub Noga (sitar) i bębniarze + wiersze trójmiejskich poetów

7. 15.00-16.30 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Filia nr 2, ul. Rybińskiego 9:
Spotkanie z A. Domosławskim, autorem książki "Kapuściński Non-Fiction"

8. 15.30-16.00 Taras w podwórku kamienicy ul. Opata J.Rybińskiego 20:
Koncert Old Time Radio

9. 16.00-16.40 Podwórko Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Filia nr 2,
ul. Opata J.Rybińskiego 9:

"Śmierć dziś słodko nam pachnie jak kasztany i bzy" - mural malowany
przez Kasię Swinarską oraz koncert The Sound of Pixies

>>16.48 Tramwaj nr 12 w stronę Gdańska, odjazd z Pętli Oliwa:
Tram Party - Fake dj

STREETWAVES STRZYŻA 17.00 - 18.00

Przystanek tramwajowy Zamenhoffa

10. 17.00-17.30 Koło sklepu sieci 34 "Dominik", ul. Chopina 41:
Koncert Mananasoko

11. 17.30-18.00 Plac Generała Maczka:
Koncert Folder

STREETWAVES WRZESZCZ 18.30 - 24.00

Przystanek tramwajowy Klonowa

12. 18.30-19.00 Pracownia Kultury Miejskiej, Dawny Browar, ul. Kilińskiego 1:
"Europejski Festiwal Młodego Video we Wrzeszczu" (pokaz krótkich filmów STRANGER) - Akademia Kultury Miejskiej i portal www.wrzeszcz.org.pl

13. 18.30-22.00 Sklep futrzarski, ul. Grunwaldzka 101 (między dawnym PDTem/Galerią Centrum a bankiem PKO BP, za dawnym "Pączusiem"):
"Unfolding Gender" - wystawa Agaty Nowosielskiej i Szymona Brzóski
aka Secret Victorians

14. od 18.30 Budynek "Dolarowca" - punkt obserwacyjny pod dawnym
sklepem z pączkami, koło dawnego PDTu:

"Kocham moją Pa" - Lowbudget [PROJEKT DO OGLĄDANIA]

15. 18.00-22.00 Fikcja Księgarnia Café, Al. Grunwaldzka 99:
Wieczór Hiszpański, konkurs "Fikcja Literacka", zniżki na książki i menu

Przystanek tramwajowy Jaśkowa Dolina

16. 19.45-20.15 Mieszkanie Iwony Bigos, ul. Matki Polki 7:
"Pocztówki znad krawędzi" - wystawa Michała Laszczaka

17. 19.00-8.00 Witryna Cukierni Sowa, Al. Grunwaldzka 75
(vis-à-vis Manhattanu):

"Cake" video Ani Witkowskiej

18. 20.30 - 21.00 ul. Sobótki:
"Połącz kropki" - pokaz pracy warsztatowej z dziećmi - Sylwia Galon

19. 20.30-22.30 ul. Pileckiego:
"Znajdź 10 szczegółów (udokumentuj w niebanalny sposób i wygraj coś)" [PROJEKT INTERAKTYWNY - zasady znajdziesz u wejścia w ul. Pileckiego]

Przystanek tramwajowy Miszewskiego

20. 20.00-22.00 Mieszkanie Agnieszki Wołodźko, ul. Traugutta 80:
"Meteopatia" -Agnieszka Wołodźko
"Dom na Batorego" - Ula Zerek, Tomek Zerek, Ula Wasielewska,
koncert: Zosia Wróbel, wiolonczela

Przystanek tramwajowy Jaśkowa Dolina

21. 22.15-22.45 Polana w lesie, wejście od ul. Wassowskiego:
Koncert Wojtczak/Mazolewski/Gos FREEYO
[PROJEKT INTERAKTYWNY - można przynieść własne instrumenty lub przedmioty wydające dźwięk lub wydawać odgłosy]

22. 22.45-23.15 Nocne przejście z lasu do lasu trasą:
Polana (wejście od ul. Wassowskiego, w kierunku Jaśkowej Doliny, przejście przez Jaśkową Dolinę, wejście w ul. Pawłowskiego, do Altanki Gutenberga)
PROSIMY WZIĄĆ LATARKI I INNE BEZPIECZNE ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

23. 23.15-23.40 Piaszczysta droga w lesie w kierunku Altanki Gutenberga (wejście do lasu od ul. Pawłowskiego):
"Pomiędzy" - performance Kino Variatino

24. 23.45-0.15 Altanka Gutenberga (dojście od ul. Pawłowskiego lub z Teatru Leśnego): Koncert Trupa Trupa

SUGERUJEMY: autobus nocny N5 z przystanku Jaśkowa Dolina w kierunku Gdańska o godz. 0.26 lub 1.06

25. 21.00-4.00 Klub La Dolce Vita, ul. Chlebnicka, Gdańsk:
STREETWAVES AFTER PARTY: pokaz mody vintage by Monika Kiełczewska, Monika Przychodzeń, Lucyna Kolendo (www.pavlacz.com) muzyka by KIME collective & dj Maciek Cz.

NIEDZIELA 23 MAJA

STREETWAVES ANIOŁKI 12.00 - 15.00


Przystanki tramwajowe Traugutta / Akademia Medyczna

1. 11.30-13.30 Park Akademicki przy Politechnice, okolice ul.Traugutta
i wejścia na stadion Lechii:

"Jak wyhodować championa" - warsztaty dla dzieci 4-8 lat
"Wystawa psów rasowych" - Olga Salamon, Ada Borucka

2. 12.00-12.30 Aleja prowadząca do Cerkwii, okolice Lechii, ul. Tragutta:
"Milonga Triste czyli Tango na nietomną śpiewaczkę i rozochoconych szklarzy" - śpiewaczka: Ewelina Kuc, szklarze: H.Stenzel, P.Opieszyński, P.Mahlik

3. 12.30-13.30 Park Zielony (przy Akademii Medycznej):
Koncerty: na placu zabaw - Tour de Mars; przy klombie - Joanna Kuźma solo

4. 13.30-14.00 ul. Hoene Wrońskiego 8 (prostopadła do Parku Zielonego):
Koncert w oknie - Kwartet Differente (skrzypce I/II, altówka, wiolonczela)

5. 12.00-15.00 Tunel przy przyst. tram. Akademia Medyczna, koło czołgu:
Galeria zdjęć słuchaczy Trójmiejskiej Szkoły Fotografii

6. 14.00-14.30 Czołg:
"Wyobraźnia atakuje" - akcja Kuby Bielawskiego

7. 14.30-15.00 Tunel/czołg:
koncert Gówno akustycznie

STREETWAVES STOCZNIA 14.00 - 16.00

Przystanek tramwajowy Dworzec Główny

8. 14.00-24.00 Tunel między Dworcem PKP a Empikiem:
"Pissed Off" - wystawa fotografii w formie plakatu - Alosz Mega Typ

9. 14.00-16.00 Pub Doki+trawnik przed nim:
PIKNIK www.pavlacz.com - targ modowy, prezentacja ciuchów, warsztaty projektowania, porady projektantów

10. 14.00-16.00 Koncerty na dachu Pubu Doki:
Radio Bagdad, Hurricane: Ostra Brama

11. 15.30-16.00 Galeria Gablotka, Młode Miasto (budynek dyrekcji, 2 piętro):
Wernisaż - Piotr Jahołkowski

STREETWAVES ŚRÓDMIEŚCIE 12.00 - 24.00

12. 12.00-24.00 Płot przy Ratuszu Staromiejskim (siedziba NCK):
"Wytnij/Wklej" - eskaem.pl - tworzenie eko-billboardu
[PROJEKT INTERAKTYWNY - kredki dla przechodniów]

13. 16.30-17.00 Plac Obrońców Poczty Polskiej (Osiek):
"Dziewczynki w czerwonych bucikach" - performance Good Girl Killer

14. 15.00-19.00 Plac Kobzdeja, przed Café Szafa:
"Psstryszek" Biblioteka Aparatów - Darmowe Streetwavesowe zdjęcia w godzinę, muzyka z winyli
[PROJEKT INTERAKTYWNY - przynieś swoje winyle]

15. 15.00-19.00 Plac Kobzdeja:
"Refugium" - instalacja Joanny Grochockiej

16.16.00-21.00 Pracownia nad Klubem Apartament, ul. Garbary 10:
"Ich werde sobadt meine zeit erlaubt die stocke abliefern. Ferner muchte ich sie bitte,, mir ein paar skistoche zuruck." - wystawa: K.Łygońska,T.Pawluczuk, M.Zawicki, E.Juszkiewicz, E. Urwanowicz, M.Mellin

17. 16.00-19.00 ExLibris Café, Pasmanteria, Sklep Seta, Szafa Gdańska, Sklep Benedyktyński - 3 literackie godziny na ul. Garbary (w bok od Długiej):
akcje książkowe, ekspozycje, szwalnia kreatywna Oli Staniszewskiej, Chodniku Haiku i Smaku Haiku Gosi Zamorskiej, Koncerty: Cocodraże,
Kciuk & the Fingers, Ignacy Wiśniewski oraz Marek Tomaszewski - AC-duo

Streetwaves Bastiony: Żubr (większy) i św. Gertrudy (mniejszy, bliżej Traktu św. Wojciecha) 18.00 - 22.00

Przystanek tramwajowy Żabi Kruk

18. W drodze na bastiony: 16.00-22.00 ul. Lastadia 4 (stary dom między blokami na ul. Lastadia i Żabi Kruk, vis-à-vis kościoła św. Piotra i Pawła):
Lastadia Book-Café & Gallery: kawa i książki w ogrodzie, "Cudowna" - wystawa prac Agnieszki Gajewskiej, "Idyll"- specjalny pokaz pracy Geira M. Brungota (Czechy/Norwegia)

19. 18.00-18.30 Boisko przy Reducie Wilk:
"Dziewczyny z Analuzji czyli flamenco na Streetwaves"
La Pasion, Gato Verde oraz Centrum Aktywności Seniora w Gdyni

20. 18.00-19.00 Zbocze bastionu św. Gertudy (od strony Traktu):
"Połącz kołki" - Agnieszka Gajewska, Justyna Kuklo
[PROJEKT INTERAKTYWNY]

21. 18.00-20.00 Przy bastionach:
Instalacja autorstwa uczestników warsztatów dla seniorów "Miasto nie-do-mówienia" - Centrum Edukacji Twórczej MI-RO-RO

22. 18.30-20.30 Przy bastionach:
Otwarte warsztaty Capoiery - Graduado Cortez oraz ABADA Capoiera oraz pokaz z muzyką na żywo

23. 18.00-21.00 Bastion Żubr:
Piknik z księżniczkami - gotowanie zupy wraz z konsumpcją, szydełkowanie i robienie na drutach, wymiana ciuchowa i sadzonki, koncert 3 city samba orchestra
[PROJEKT INTERAKTYWNY] [Darmowe ciuchy rzucą: Reserved i Cropp]

STREETWAVES GŁÓWNE MIASTO 19.00 - 24.00

Przystanek tramwajowy Brama Wyżynna

24. 19.00-21.00 Scena na Targu Węglowym:
Konkurs dla młodych zespołów

25. 21.00-22.00 Scena na Targu Węglowym:
Koncert - KOBIETY

26. 20.00-20.30 Pod budynkiem LOTu:
dj party Shadowplay!

27. 21.00-23.00 Podwórko Garbary 2/4:
"Strumień" - video na śmietniku: reż. Julia Porańska, muz. Bartek Łuniewicz

28. 21.45 Pomnik Sobieskiego, Targ Drzewny:
"Episode III Sobieski" - Maciej Szupica

29. 22.00-22.30 Kamienica za pomnikiem Tym co za polskość Gdańska przy Podwalu Staromiejskim, na tyłach sklepu monopolowego na Targu Rybnym 6:
Projekt audio-wizualny: Stendek live act + Maria Kraśnicka visuals

30. 22.45-23.15 Podwórze za budynkiem Poczty, ul. Pocztowa
(skręt przy kiosku na ul. Długiej):

"Libretto GSM"- Maciej Wojnicki+3 muzyków oraz śpiewaczka Ewelina Kuc [PROJEKT INTERAKTYWNY - smsy wysyłane przez widzów będą wyświetlane na budynku i wokalizowane przez śpiewaczkę]

31. 23.30-0.00 Akademik ASP, ul. Chlebnicka 13/16:
150 - kolektyw sztuk wizualnych: akcje studentów grafiki, muzyka: Hatti Vatti [PROJEKT INTERAKTYWNY]

32. 0.00-2.00 Klub Flisak76, ul. Chlebnicka 9: Afterparty

Projekty wędrujące
> 22 maja STREETWAVES NASIONO SKM
dwa przedziały bagażowe SKM na trasie Gdańsk Gł.-Gdynia Cisowa-Gdańsk Gł.:
Przedział Muzyczny: "Nasiono All Stars" - koncert muzyków zw. z Nasiono Records
Przedział Filmowy: Filmy produkcji Nasiono Records oraz Mieervug Sverga
Instalacja-efekt projektu w Centrum Gdańska w niedzielę 23 maja
> 22-23 maja "Sculptures just now" - rzeźby tymczasowe Patrycji Orzechowskiej
> 22-23 maja "Walking Wall or write on me" - Fiona Greenwood
[PROJEKT INTERAKTYWNY]

> 22-23 maja Parateatralne akcje interwencyjne GIT (Grupa Improwizacji Teatralnych) [PROJEKT INTERAKTYWNY]

Projekty towarzyszące
> 22-31 maja Róg ul. Chmielnej i Podwale Przedmiejskie:
billboard autorstwa Marcina Bobera
> 23 maja Klub Flisak76, ul. Chlebnicka 9:
Pokaz filmów Elvina Flamingo:
18.00-18.45 "Small Spaces" (2008)
19.00-19.10 "The Joiner's Baby" (2004)
19.30-19.50 "Mama Africa" (2006)
20.00-21.00 "Jothabelsi" (2010)
> 23 maja-6 czerwca Galeria Sikorski, ul Grobla III 1/6:
"coś tam" - wystawa prac Agnieszki Gajewskiej

Warsztaty z zapisami:
>21-23 maja, godz. 10.00/12.00-18.00 CSW Łaźnia:
"Miasto nie-do-mówienia" - warsztaty dla seniorów
(zapisy: Sekretariat NCK, ul. Korzenna 33/35, tel. 301-10-51)

>22 maja, godz. 17.00-19.00, Pracownia Sylwii Galon, ul. Sobótki 8:
"Połącz kropki" - Warsztaty wizualne dla dzieci (12-14 lat)
(zapisy: natalia.cyrzan@nck.org.pl)

Warsztaty otwarte:
>23 maja, 11.30-13.30, Park Akademicki przy PG, ul. Traugutta, obok stadionu Lechii:
"Jak wyhodować championa" - warsztaty dla dzieci (4-8 lat)
Olga Salamon, Ada Borucka
>23 maja, 14.00-16.00, Pub Doki:
warsztaty projektowania ubrań www.pavlacz.com
>23 maja,18.30-20.30, Bastiony:
Warsztaty Capoiery - Graduado Cortez oraz
ABADA Capoiera

Zdjęcia

    Dodaj zdjęcie

    Opinie (32)

    Dodaj opinię

    Dodaj opinię

    Odpowiedz

    Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
    zamknij

    Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

    - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.