manRAY. Barbarzyńca - spektakl gościnny

teatr tańca
Bilety
Kup bilet 35 - 45
wystawia:
Sopocki Teatr Tańca
data premiery:
4 grudnia 2021
 • Bilety
  Cena normalna: 45 zł
  Cena ulgowa: 35 zł
  Kup bilet
  gru 4-5
  Sobota - Niedziela, 4 grudnia - 5 grudnia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Teatr Atelier
  Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
manRAY. Barbarzyńca
Sopocki Teatr Tańca


Koncept - inspirowany twórczością Man Ray'a - Jacek Krawczyk
Performance - Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Asia Nadrowska, Jacek Krawczyk
Muzyka - Mariusz Noskowiak
Wizualizacja - Katarzyna Turowska
Światło - Matt Gie
Scenografia - Jacenty Krawczyk

Wizualno - muzyczny awangardowy poemat według pomysłu Jacentego Krawczyka, to kontynuacja jego fascynacji twórczością wybitnych twórców XX wieku. Tym razem bohaterem i punktem odniesienia rozważań Krawczyka będzie urodzony w 1890 roku w Filadelfii Emmanuel Radnitzky pracujący pod pseudonimem Man Ray. Był on nie tylko fotografem, ale również malarzem, twórcą fotogramów i reżyserem filmowym. Zdjęcia Raya powstawały w jego studio jako efekt długotrwałej pracy z przedmiotem lub modelką oraz niekonwencjonalnego pomysłu, podobnie jak surrealistyczne obrazy. Większość swojego życia spędził w Paryżu, gdzie zmarł w 1976 roku. Na swoim nagrobku polecił wyryć: "Nie zainteresowany, ale nie obojętny".

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca będzie swobodną interpretacją dzieł Man Ray'a, w stylu avangard performance video art, gdzie aktorzy-tancerze wcielą się według własnej autorskiej interpretacji w postaci z eksperymentalnych surrealistycznych filmów i obrazów Man Ray'a, Sopoccy artyście skonstruują abstrakcyjne obrazy, przesiąknięte zmysłową atmosferą i magicznymi formami, w których ciało zyskiwać będzie naprzemiennie ludzkie i zdehumanizowane kształty. Ważną rolę odegra wideo-art - powstaną wizualne obraz wyświetlane na niekonwencjonalnych przedmiotach - ekranach, a całość dopełni starannie wyreżyserowane światło i muzyka z pogranicza neoklasyki, opery i minimalizmu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery