• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

gARTen 2021 - International Exhibition in Gdynia, Poland

gARTen to ogród sztuki. gARTen to projekt autorski Barbary El / Leszczyńskiej, zrealizowany w ramach Koła Naukowego Dyfuzja Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekt powstał, by przesłać wiadomość w odniesieniu do stanu ogólnoświatowej pandemii i lockdownów w różnych stopniach, które nas dotykają. Jest to wiadomość dla ludzi dotkniętych pandemią, od artystów tworzących w czasach pandemii. Mamy zaszczyt prezentować wystawę w przestrzeni Gdyni Kulturalnej, pod opieką Wydziału Kultury Miasta Gdynia, na Placu Zawiszy w Gdyni.

27 kwietnia - 2 czerwca 2024, godz. 10:00 - 15:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Jest to dialog pomiędzy artystami z wielu krajów: Wenezueli, Kuby, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec i Polski. Poprzez tę wiadomość my, artystki i artyści z różnych krajów, dzielimy się z odbiorcą emocjami, spostrzeżeniami i tym, jak odczuwamy obecną sytuację.

gARTen jest ogrodem sztuki, dlatego będzie prezentowany w przestrzeni otwartej. Wystawa zawiera w sobie element multimedialny: każda z reprodukcji prac prezentowanych na wystawie opatrzona jest kodem QR, który zaprowadzi odbiorcę do związanego z pracą filmu. W filmach autorzy prac opowiadają widzowi o swoim dziele, uzupełniając komentarz wizualny. W warunkach społecznego dystansu, będzie można posłuchać autora pracy, czasem z odległości bardzo wielu kilometrów.

Wystawa gARTen 2021 jest rozszerzeniem cyklu trzech wystaw gARTen, prezentowanych dotychczas w Porto w Portugalii (OKNA Espaço Cultural, 2020) i w Bernie w Szwajcarii (Forum A, Schwabstrasse 10, 2021), z wystawą w Walencji w Hiszpanii przygotowywaną na lato 2021.

W ramach trzech wystaw zagranicznych cztery polskie artystki: malarki i graficzki działające w Kole Naukowym Dyfuzja, eksponowały i będą eksponować prace związane z obecnym stanem bycia. Edycja gARTen 2021 poszerzona jest o dialog z zaproszonymi artystkami i artystami międzynarodowymi.
Artystki i artyści prezentowane w ramach projektu gARTen 2021:
Rosangela Aguilar [Wenezuela], Mercedes Borgunska [Polska], Aglaia Brändli [Szwajcaria], Katrin Jason Erthel [Niemcy], Melissa González-López [Kuba], Weronika Grześ [Polska], Marthe Howitz [Niemcy], Anna Jakubowska [Polska], Tobias Konig [Szwajcaria], Alicia Landez [Hiszpania], Tim Leimbach [Niemcy], Barbara Leszczyńska [Polska], João Melo [Portugalia], Macarena Merchán
Romero [Hiszpania], Erica Monzali [Włochy], Olga Wardęga [Polska], oraz gość specjalny: Ana Tomás
Miralles, Universitat Politècnica de València [Hiszpania].

Artyści zaproszeni zostali do projektu przez Barbarę Leszczyńską (z koordynacją), Olgę Wardęgę i Weronikę Grześ.

Ogromnie dziękuję Miastu Gdynia i Wydziałowi Kultury Miasta Gdynia za zaszczyt wystawiania projektu w tak fantastycznej przestrzeni!

Zapraszamy od 01.07.2021 do 13.07.2021, do godziny 12.00. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy odbędzie się 01.07.2021.

Organizacja projektu:
Autorstwo koncepcji i założeń projektu: Barbara Leszczyńska
Kurator wystawy: Barbara Leszczyńska
Przestrzeń wystawiennicza: Wydział Kultury Miasta Gdynia / Gdynia Kulturalna
Opiekun Koła Naukowego Dyfuzja Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: dr hab. Bogna Łakomska
Projekt częściowo finansowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, w ramach Koła
Naukowego Dyfuzja.

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: