• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Znaki Czasu. Aleksander Widyński (1 opinia)

Aleksander Widyński i Dyrektor Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na wystawę pt. "Znaki Czasu. Aleksander Widyński".

10 kwietnia - 5 maja 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 11

sobota, godz. 11:30

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
Wernisaż odbędzie się w środę 5 października 2011r.
o godz. 18.00 w Muzeum Miasta Gdyni
przy ul. Zawiszy Czarnego 1.


Wystawa czynna w dniach 5 października 2011 - 15 stycznia 2012, od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00-17:00.

Wystawa to kontestacja antropologiczna tożsamości artysty, miejsca pochodzenia (Lubelszczyzna) z jednej strony, z drugiej, miejsca obecnego (Kaszuby) oraz wartości dodanej wynikającej z tej sytuacji. Ta relacja jest przedstawiona w postaci formy graficznej czarno-białej typowej dla rasowej grafiki o ascetycznym charakterze na plakacie do wystawy.

Podstawą kompozycji jest wycinanka z okolic Lublina z roku 1926, na górze fragment stodoły z Głodowa na Kaszubach fotografia z roku 2011, w środku dwie miniatury autorstwa Widyńskiego z roku 2010. Wystawa pt. ZNAKI CZASU obejmuje wybrane prace z ostatnich 25 lat, wykonanych techniką druku na tkaninie, serigrafii oraz rysunku.

Aleksander Widyński
Studia w latach 1981-1986 na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Zajmuje się wystawiennictwem, grafiką i tkaniną drukowaną. Od 1989 pracuje w ASP w Gdańsku, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, prowadzi pracownię Sztuki Włókna w Katedrze Specjalizacji Artystycznych na Wydziale Malarstwa jednocześnie kierując tą Katedrą.

Opinie (1)

  • zamknięcie wystawy

    Wystawa "Znaki czasu. Aleksander Widyński" zakończyła się. Zapraszamy do zwiedzania aktualnych ekspozycji Muzeum Miasta Gdyni.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Rzeźba mężczyzny z koszem pełnym ryb na głowie (można je – w wersji z brązu lub terakotowej – znaleźć w kilku sopockich lokalizacjach) to: