• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zima w ptasim raju - wystawa

"Wyspa Skarbów&" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę pokonkursową II wojewódzkiego konkursu plastycznego "Zima w Ptasim Raju" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 87 w Gdańsku Sobieszewie.

30 stycznia - 29 lutego 2024, godz. 09:00 - 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

16 stycznia - 28 marca 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zadanie biorących udział w konkursie dzieci polegało na wykonaniu pracy z materiałów recyklingowych inspirowanych fauną Wyspy Sobieszewskiej.

Zima to czas w którym większość roślin i zwierząt przeczekuje w uśpieniu, aby wiosną obudzić się na nowo. Jednakże część z nich spędza aktywnie czas zimy, dzięki czemu łatwiej jest nam je obserwować np. w dwóch rezerwatach znajdujących się na wyspie: Ptasim Raju oraz w Mewiej Łasze. Dzięki bogactwu różnorodnych siedlisk tj. nadmorskie plaże , wydmy, łąki, pola uprawne, przymorskie jeziora, rozległe trzcinowiska, kanały oraz las możliwe jest spotkanie tu wielu gatunków zwierząt tj. sarny, dziki, jenoty, borsuki, lisy. Jednakże Wyspa Sobieszewska to dom przede wszystkim dla wielu gatunków ptaków nie tylko w okresie letnim, ale także zimowym. Sikorki bogatki, modre, gile, dzwońce to tylko niektóre gatunki, które możemy spotkać na białym puchu. Część gatunków ptaków przylatujących zimą na wyspę jest z krajów skandynawskich, czy dalekiej Rosji, t.j. jemiołuszki, zięba jer, czeczotka czy śnieguły.

"Zima w Ptasim Raju"
8 luty /piątek/ 2019 g. 10:00
Ekspozycja wystawy do 28 lutego 2019.

Wstęp wolny.

Więcej:
https://wyspa-skarbow-gak.qunabu.usermd.net/wydarzenia/zima-w-ptasim-raju/

Opinie

Sprawdź się

Przy wejściu do Parku Północnego wita nas rzeźba dżentelmena z cylindrem, siedzącego na kamieniu. Upamiętnia osobę związaną z historią Sopotu. Kto to jest?