• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zaczytajmy się w tematyce in vitro

Rozmowa o in vitro na podstawie fragmentu książki Karoliny Domagalskiej "Nie przeproszę, że urodziłam" w ramach projektu "Zaczytani na żywo" w poniedziałek 8 czerwca, o godz. 16.00. Na grupowe czytanie i omawianie tekstu zapraszamy do Biblioteki Sopockiej, filia nr 5.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie książce Nie przeproszę, że urodziłam Karoliny Domagalskiej, w której poruszony jest temat budzący w Polsce wiele kontrowersji. Szczególnie w świetle ostatnich wyborów prezydenckich, temat in vitro wywołuje lęk, stawia trudne pytania o wartości etyczne. Podczas spotkania Zaczytajmy się przeczytany zostanie na głos fragment książki oraz wspólne omówienie go z Marią Pawłowską.

Książka Karoliny Domagalskiej to niezwykle cenny głos w dyskusji o współczesnych modelach rodziny. Napisana z delikatnością i taktem, mówi jednak wyraźnie: rodzicem nie jest ten, kto rodzi czy płodzi, tylko ten, kto wychowuje i obdarza miłością.
opis wydawcy publikacji

Spotkanie Zaczytajmy się poświęcone tematyce in vitro z Marią Pawłowską odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca o godz. 16.00, w Bibliotece Sopockiej, Ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. Wstęp wolny.

Maria M. Pawłowska - absolwentka Uniwersytetów w Cambridge i Genewie, stypendystka fundacji Billa i Melindy Gates, wspólpracowniczka Maternal Health Task Force, Global Poverty Project i RESULTS UK w zakresie problematyki genederowej i zdrowia reprodukcyjnego, współautorka raportu dla rządu brytyjskiego na temat zdrowia kobiet w krajach rozwijających się. Zajmuje się gender, zdrowiem seksualnym i seksualnością. Autorka wielu publikacji, współautorka Przewodnika Krytyki Politycznej Gender oraz Kim jest ślimak Sam?

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie. Różnorodność działań w projekcie dostosowana jest do potrzeb lokalnej społeczności zgromadzonej wokół poszczególnych filii. Projekt oprócz promocji czytelnictwa zakłada integracje społeczności lokalnej poprzez prowadzenie otwartych spotkań dyskusyjnych, animację procesu poznawania się i długofalowego budowania relacji. Kolejne spotkania Zaczytajmy się! odbędą się 12 października, 9 listopada, 7 grudnia. Dotychczas odbyły się13 kwietnia i 11 maja.
Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu "Zaczytani na żywo" wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projekt Stacje Pogody współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kultura.
Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.
Osoba do kontaktu:
Elżbieta Rutkowska, 503 696 231, elzbieta.rutkowska@poczta.krytykapolityczna.pl

Opinie

Sprawdź się

Co to są rzygacze?