• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa z Czarnogóry "Positions, movements, borders"

Zapraszamy na wystawę dzieł profesorów_ek i asystentów_tek naukowych Wydziału Sztuk Pięknych w Cetynii Uniwersytetu Czarnogóry!

2 - 30 kwietnia 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

6 kwietnia - 12 maja 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny
wernisaż: 01.02.2024, godz. 18.00
wystawa czynna: 02.02.2024-03.03.2024, godz. 13.00-18.00
miejsce: Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy 6, 80-836 Gdańsk

O wystawie:
Współczesne społeczeństwo przeżywa ciągłe przemiany, gdzie kwestie tożsamości, ruchu i granic stały się ważnymi ośrodkami refleksji artystycznego wyrazu. Przez pryzmat sztuki współczesnej te trzy koncepty stają się punktem wyjścia do głębokiej refleksji nad ludzkim doświadczeniem, jego ograniczeniami i dynamiką pozycjonowania w różnych kontekstach. Wystawa "Positions, movements, borders" stawia pytania, które skłaniają nas do myślenia o naszym miejscu w świecie, o naszych trajektoriach i o granicach, które kształtują nasze życie. Na wystawie artyści z Czarnogóry, profesorowie i asystenci naukowi Wydziału Sztuk Pięknych w Cetynii zaprezentują swoje dzieła, realizując praktyki artystyczne w różnych mediach artystycznych. Podczas trzydziestu pięciu lat istnienia, Wydział Sztuk Pięknych w Cetynii pozycjonował się jako kluczowa instytucja szkolnictwa wyższego w dziedzinie sztuk pięknych i projektowania w Czarnogórze. Ta wystawa została zorganizowana w wyniku współpracy w ramach programu Erasmus+ między Wydziałem Sztuk Pięknych w Cetynii a Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, i jest jednym z szeregu wydarzeń upamiętniających 35 lat Wydziału Sztuk Pięknych w Cetynii i 50 lat od założenia Uniwersytetu Czarnogóry.

Uczestnicy wystawy: Ana Matić, Draško Dragaš, Ivana Radovanović, Jovo Petričević, Lazar Pejović, Lidija Nikčević, Maja Šofranac, Marija Kapisoda, Marko Marković, Milena Jovićević, Nataša Đurović, Ratko Odalović, Predrag Milačić, Sandra Đurović, Suzana Pajović, Vesna Bošković, Vladimir Đuranović, Zdravko Delibašić, Željko Reljić.


Kuratorki wystawy: prof. ASP dr hab. Aleksandra Jadczuk, mgr Patrycja Podkościelny
Patronat medialny: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, gdansk.pl, Linia, Prestiż

Opinie

Sprawdź się

NOMUS czyli: