stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wystawa Katarzyny Karpowicz w galerii Triada

W dniach 3 - 17 września 2021 roku odbędzie wystawa malarstwa Katarzyny Karpowicz w galerii Triada. Wernisaż planowany jest w piątek 3.09 o godz. 18.00.

6 - 31 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny
Urodzona w 1985 r. w Krakowie. W 2005 r. ukończyła z wyróżnieniem tamtejsze Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego oraz Leszka Misiaka gdzie w 2010 r. obroniła dyplom z oceną celującą. W swojej pracy twórczej zajmuje się przede wszystkim malarstwem. Traktuje je jako sposób odbierania świata, indywidualny język, którym komunikuje się z odbiorcą.

W malarstwie Katarzynę Karpowicz interesuje malowanie samo w sobie, proces pracy, od początku do końca. Serie obrazów bardzo często (m. in. Baseny, Człowiek i zwierzę, Opowieści, Podróże, Portrety) tworzy latami, nie rzadko powracając do tych samych tematów.

Brała udział w wielu aukcjach charytatywnych oraz w aukcjach młodych. Jej obraz został zakupiony do kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku. Katarzyna Karpowicz zajęła 2 miejsce w Kompasie Młodej Sztuki 2017, rankingu najlepszych młodych polskich artystów. Ma na koncie udział w wielu wystawach, jest laureatką wielu nagród. W 2017 roku miała miejsce jej pierwsza w Gdańsku wystawa indywidualna w galerii Triada, a w 2018 roku wzięła udział w wystawie zbiorowej artystów Triady.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?