• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa Historia Polski według komiksu

Przed Państwem niecodzienna wystawa. Po pierwsze to lekcja historii zaprezentowana za pomocą ilustracji komiksowych, a po drugie to pionierskie ujęcie tego typu tematu w historii muzealnictwa. O tym, że jest to sposób bardzo atrakcyjny przekonacie się Państwo sami przechodząc od planszy do planszy. Bowiem komiks potrafi opowiadać w sposób lekki i przyjemny.

kwi 21

niedziela, godz. 11:00 - 14:00

bilety 1 zł
ulgowy 15 zł
Dowiemy się tutaj o mitach i legendach, na których wyrosła słowiańska kultura, jak obrastała w wierzenia spisane później w klechdach, jak chrześcijaństwo zmieniało społeczną mentalność, a jednocześnie przybliżało Polskę do europejskich państw. Opowiemy o bitwie pod Grunwaldem, o odkryciach i wynalazkach, o kulturze, obyczajach różnych epok, o bitwach II wojny światowej, o naszej najnowszej historii - o "Solidarności" i odzyskaniu niepodległości oraz o problemach i radościach z tym związanych.

Ekspozycja skierowana jest do całych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży uczącej się. Oglądanie jej można potraktować jak kolorową lekcję historii. Zapraszamy zatem również całe klasy i zorganizowane grupy. Nie zapominajmy także o - po prostu - miłośnikach komiksu, gdyż na wystawie znajdziemy przykłady najlepszych osiągnięć tej dziedziny sztuki od pierwszych dzieł do powstałych współcześnie.

Autorem wystawy jest Wojciech Łowicki, wieloletni popularyzator polskiego komiksu, prezentujący go w tak różnych odsłonach jak: "Propaganda PRL w komiksie", "Religia według komiksu" czy "Fantastyka w komiksie, komiks w fantastyce". Za działalność wystawienniczą uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odznaczeniem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Opinie

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?