• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wystawa Body Worlds wraca do Gdańska z nową ekspozycją

5 grudnia 2023 
Opinie (41)
Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży. Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.

Body Worlds - najliczniej odwiedzana wystawa świata - po prawie 5 latach powraca do Gdańska z nową ekspozycją - "Vital". Wystawa będzie otwarta dla widzów od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. w Amber EXPO, w hali A, przy ul. Żaglowej 11Mapka. Bilety na wystawę są dostępne na www.bodyworlds.pl.Wystawa autorstwa słynnego anatoma wynalazcy plastynacji dra Gunthera von Hagensa zdecydowanie wyróżnia się w historii, stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów z łączną liczbą ponad 50 mln widzów. Zachwyca już od ponad ćwierć wieku, wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Od zmian w ludzkim ciele po zachowanie witalnościW 2019 r. w Gdańsku była prezentowana wystawa Body Worlds z cyklu "The cylce of life". Zwiedzający mieli wtedy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele - od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

 • Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.
 • Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.
 • Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.

W tym roku widzowie zobaczą wystawę Body Worlds z cyklu "Vital", która inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii, jak i zdrowia.

Na wystawie znajduje się ponad 160 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Zobaczymy, jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe, i poznamy sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób.

Inspiracja dla każdegoWystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyspieszają procesy starzenia, znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.


Odkrywanie ciała na nowoCo takiego jest w Body Worlds, co urzeka i odbija się echem tak wielu milionów ludzi z różnych kultur i religii, w różnym wieku i wykonujących różne zawody?

Kurator dr Angelina Whalley, która jest odpowiedzialna za treść, projekt oraz koncepcyjne planowanie wystawy, stwierdza, iż kluczem do sukcesu Body Worlds jest to, że wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych.

- Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało, odkrywają własne w zupełnie nowy sposób. Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, to, co jemy, jak i czy ćwiczymy - wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny - mówi dr Whaley.
 • Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.
 • Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.
 • Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.

Ekspozycja przywodzi na myśl te skojarzenia i przedstawia wyjątkowość ludzkiego życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia, jednocześnie ucząc, jak lepiej dbać o siebie szczególnie teraz w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Plastynacja jako przełomowe odkrycieBezprecedensowy sukces Body Worlds opiera się na przełomowym procesie plastynacji dr. Gunthera von Hagensa - metodzie konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej przez lekarza i anatoma w 1977 r. na Uniwersytecie w Heidelbergu. Dopracowanie tej technologii zajęło mu wiele lat.

Pierwotnie plastynacja miała służyć wyłącznie środowisku naukowemu oraz zaawansowanej edukacji. Jednak, kiedy dr von Hagens po raz pierwszy zaprezentował swoje plastynaty publiczności w Narodowym Muzeum Nauki w Tokio, w 1995 r., nie mógł przewidzieć medialnego szumu oraz rewolucji, którą wywołał jego wynalazek.

- Nie doceniłem tego, jak duży będzie to sukces - powiedział dr von Hagens.
Od tego czasu dr von Hagens poświęca swój czas, edukując społeczeństwo w tematyce ludzkiego ciała. Za swoją pracę otrzymał wiele wyróżnień od renomowanych instytucji, w tym nagrodę za całokształt pracy naukowej - za znaczący wkład w publiczne zrozumienie nauki od stowarzyszenia ASTC (Association of Science and Technology Centres), które zrzesza ponad 650 instytucji naukowych.

Światowe media o wystawie- Body World zasługuje na uwagę. Towarzyszy laikowi z dziedziny medycyny i anatomii, pomagając odkrywać ludzkie ciało, pokazując i tłumacząc prostym językiem życiowe mechanizmy. Najbardziej zaskakujące jest porównanie zdrowych i chorych narządów. Widząc serce w książce, telewizji czy na modelu to jedno, ale patrząc na prawdziwe plastyczne serce, zdając sobie sprawę z tego, co mamy w sobie i nieustannej pracy naszego wewnętrznego układu, pozostaje nam tyko podziw i szacunek dla naszego ciała. Wystawa jest wspaniałym hymnem o szacunku do ciała - L'Osservatore Romano, wydawnictwo katolickie, przy Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
- Wystawa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich ciekawych ludzkiego ciała - bez względu na wiek. Mam tutaj na myśli zarówno dzieci w wieku szkolnym, licealistów, jak i studentów, a także osoby dojrzałe. Każdy znajdzie coś dla siebie - edukację czy refleksję nad kondycją naszego zdrowia - Colleen Schultz, kierownik Oświaty z Children's Health Education.
- Body Worlds w niesamowicie interesujący sposób przedstawia tajemniczość naszego ciała. Na jednym poziomie widzimy zawiłość ludzkiego ciała, a na innym poziomie przyglądamy się komuś, kto myślał i oddychał. Ta wystawa to ciekawe i niezapomniane doświadczenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Polecam w szczególności osobom, które interesują się ludzką naturą oraz chciałyby dowiedzieć się o sobie czegoś więcej - dr Carlyle Chan, profersor psychiatrii w Medical College of Wisconsin
Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży. Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.

Przede wszystkim edukcajaGunther von Hagens jako anatom, wynalazca, nauczyciel oraz orędownik zdrowia stworzył estetyczne plastynaty całego organizmu. Dzięki nim mamy możliwość wnikliwego zapoznania się z fantastyczną tematyką ciała.

Poprzez plastynację ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity anatomiczny wzorzec, dając widzom możliwość zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym od lat 80. prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży. Wystawa będzie czynna od 15 grudnia 2023 r. do 11 marca 2024 r. Bilety są już w sprzedaży.

Wystawa kładzie ogromny nacisk na edukację, przez co zachęca uczniów szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy "z pierwszej ręki". Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata, zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego z nas.

Ogólnoświatowy sukces Body Worlds potwierdza również uznanie gwiazd światowego formatu. Do grona zachwyconych widzów należą m.in.: Demi Moore, Andre Agassi, Jean-Paul Gaultier, Gary Oldman, Steffi Graf, Dustin Hoffman, Tony Hawk czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie Body Worlds rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda - "Casino Royale".


Wystawa, która sprawi, że inaczej zaczniesz postrzegać swoje ciało! Zobacz, poznaj, przeżyj!

Profile wystawy na social mediach: Facebook / Instagram

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (75 opinii)

(75 opinii)
65 - 75 zł
wystawa

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (41)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wskaż wystawę, która znajduje się w Muzeum Narodowym na stałe:

 

Najczęściej czytane