• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Wernisaż | Self Control

Zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej SELF CONTROL. Niezależnie od tematu, narracji i formy, malarstwo, odnosząc się do czegoś opowiada także, a może przede wszystkim, o swoim twórcy czy twórczyni. O tym jak ona/on widzi świat, jak widzi siebie w tym świecie, a ta prywatna relacja z rzeczywistością staje się dla odbiorców filtrem, przez który zerkać mogą także oni.

Autoportret to specyficzny obszar twórczości, w którym artystki i artyści nie tylko prezentują swój punkt postrzegania, ale i kreują to w jaki sposób będą oglądać ich inni. Wystawa Self-control to wybór kilkunastu studentek i studentek oraz absolwentek i absolwentów wydziału malarstwa skupiających się między innymi na własnych wizerunkach. W erze selfie, kiedy publiczne szafowanie własnym obliczem jest praktyką powszechną, autoportret staje przezroczysty - często zapominamy, że u jego zarania leży nie tylko narcystyczny gest, ale i głębokie skupienie czy wreszcie chęć kontroli własnego wizerunku. Zapraszamy do zapoznania z różnymi postawami młodych artystek i artystów, a dzięki szerokiemu ich spektrum, do refleksji nad tym jak poprzez autoportret postrzegać można także czas i miejsce w którym powstał.

Biela Kacper
Gajewska Zofia
Mazur Katarzyna
Michalczuk Gabriela
Przybyła Zuzanna
Reinvald Erik
Tymańska Julia
Tomaszewska Alicja
Wasilewski Jakub
Yatscheko Olga

Partnerem wernisażu jest CEDC

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej SELF CONTROL
18.04 godzina 18:00

Niezależnie od tematu, narracji i formy, malarstwo, odnosząc się do czegoś opowiada także, a może przede wszystkim, o swoim twórcy czy twórczyni. O tym jak ona/on widzi świat, jak widzi siebie w tym świecie, a ta prywatna relacja z rzeczywistością staje się dla odbiorców filtrem, przez który zerkać mogą także oni. Autoportret to specyficzny obszar twórczości, w którym artystki i artyści nie tylko prezentują swój punkt postrzegania, ale i kreują to w jaki sposób będą oglądać ich inni. Wystawa Self-control to wybór kilkunastu studentek i studentek oraz absolwentek i absolwentów wydziału malarstwa skupiających się między innymi na własnych wizerunkach. W erze selfie, kiedy publiczne szafowanie własnym obliczem jest praktyką powszechną, autoportret staje przezroczysty - często zapominamy, że u jego zarania leży nie tylko narcystyczny gest, ale i głębokie skupienie czy wreszcie chęć kontroli własnego wizerunku. Zapraszamy do zapoznania z różnymi postawami młodych artystek i artystów, a dzięki szerokiemu ich spektrum, do refleksji nad tym jak poprzez autoportret postrzegać można także czas i miejsce w którym powstał.
Biela Kacper
Gajewska Zofia
Mazur Katarzyna
Michalczuk Gabriela
Przybyła Zuzanna
Reinvald Erik
Tymańska Julia
Tomaszewska Alicja
Wasilewski Jakub
Yatscheko Olga

Partnerem wernisażu jest CEDC

Opinie

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?