• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztaty z ilustratorką Agnieszką Żelewską - Fantastyczne stworzenia z odległych krain

Fantastyczne stworzenia z odległych krain. Warsztaty z ilustratorką Agnieszką Żelewską dla dzieci (6-12 lat) na warsztaty może zapisać się 15 osób. Zapraszamy dzieci z opiekunami.

Kim są mieszkańcy odległych nieodkrytych lądów, nieznanych wysp, dalekich planet, krain wyobraźni? Jak wyglądają? Jakiego są koloru? Czy mają skrzydła? Ogony? Futerka czy łuski? Jakie mają imiona?
Czy potrafią latać? A może świetnie pływają? Albo chodzą do tyłu i uwielbiają szalone tańce? Spróbujemy razem stworzyć portrety fantastycznych stworzeń z tektury, piórek, futerek i tkanin.

Agnieszka Żelewska absolwentka PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci i szyciem unikatowych zabawek. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym dwukrotnie prestiżową i najważniejszą w naszym kraju nagrodę Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2000 za ilustracje do książki "Marceli Szpak" dziwi się światu oraz Książka Roku 2002 za ilustracje do "Bajek o rzeczach i nierzeczac". Wspólnie z Elżbietą Wasiuczyńską i Pawłem Pawlakiem zilustrowała niezapomnianą kolekcję bajek klasycznych miesięcznika "Dziecko", z którym współpracuje na stałe.

Podobnie jak ze "Świerszczykiem". Artystka świetnie żongluje dziecięcym sposobem obrazowania nieco naiwnym, nieco prymitywnym, ale za to szczerym i przepełnionym ekspresją z dorosłą wrażliwością estetyczną, z echem dokonania Zdzisława Witwickiego. Świat przedstawiony w jej ilustracjach jest bezpieczny, pogodny, a bohaterowie napawają optymizmem.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?